Zakaz ruchu na remontowanym skrzyżowaniu w Radomsku

Zakaz ruchu na remontowanym skrzyżowaniu w Radomsku

Od czwartku 5 września ruszyły prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Jagiellońskiej, Armii Krajowej i Starowiejskiej. Natomiast od piątku drogowcy ustawili znaki informujące o objazdach i zakazie ruchu w obrębie skrzyżowania.

Na ulicy Jagiellońskiej w Radomsku rozpoczęły się prace ostatniego etapu remontu. Nawierzchnia jezdni od wielu lat była w nie najlepszym stanie, również chodniki, a w niektórych miejscach całkowity brak chodników dla pieszych. Teraz budowa ronda, a co za tym idzie chodników i ścieżek rowerowych zmieni wygląd i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Pod koniec lipca br. ulica remontowana była na odcinku od ulicy św. Jadwigi do Armii Krajowej. Udało się ten odcinek otworzyć na rozpoczęcie roku szkolnego. Obecnie nadal możliwy jest dojazd do bloków i okolicznych sklepów, jednak tylko do miejsca, gdzie powstaje rondo. Drogowcy ustawili w piątek znaki zakazu ruchu oraz tablice informujące o objazdach.

- Zakres prac jest duży. Roboty wiązać się będą między innymi z koniecznością wykonywania głębokich wykopów. Dlatego też nie było innej możliwości, jak wyłączenie tego skrzyżowania z ruchu
- mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Projekt przewiduje w tym miejscu budowę ronda, sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, rozbudowę systemu odwodnienia drogi, przebudowę sieci elektroenergetycznej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej.

Prace mają potrwać do końca października br. Do tego czasu pozostaje kierowcom uzbroić się w cierpliwość. Koszt tej inwestycji wynosi 2,7 mln zł. Wykonywana jest z funduszy pochodzących z budżetu powiatu, z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych i przy wsparciu samorządu miejskiego.

Nagranie wideo: Starostwo Powiatowe.

Więcej o:
remonty dróg w radomsku jagiellońska radomsko rondo na jagiellońskiej w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE