Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Zagraj ze SMOGIEM o życie lub śmierć

Miasto
Jacek Paszewski

Radomszczańska .Nowoczesna włączyła się w walkę ze smogiem. Początkiem będzie happening „Zagraj ze SMOGIEM o życie lub śmierć”. Poniedziałek 22 stycznia o godz. 16.30, na placu 3 Maja w Radomsku.

- Czyste powietrze to sprawa naszych życia albo śmierci! Musimy sobie z tego zdać sprawę. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć działania na rzecz jego poprawy w Radomsku. Jak wiadomo radomszczańskie powietrze jest jednym z 20-tu najbardziej zanieczyszczonych w Polsce. To jest jedna z najczarniejszych wiadomości dotyczących Radomska. Prawdopodobnie nie wyginiemy z powodu utraty przez miasto funkcji, ani braku rewitalizacji, czy od ciosów naszych sąsiadów z ukraińskiego Zaporoża, którzy przyjeżdżają do nas podnosić standard swojego życia w ojczyźnie – informują działacze .Nowoczesnej w Radomska.

Ale już smok zwany SMOGIEM może nas udusić. Dlatego ktoś wreszcie musi rzucić mu prawdziwe wyzwanie jako pierwszy.

My - mieszkańcy Radomska i naszego powiatu działający w Nowoczesnej postanowiliśmy utworzyć do tych działań grupę obywatelską, w skład której może wejść każdy, także niezajmujący się polityką mieszkaniec pod roboczą nazwą #RadomszczańskiRadar – dodają.

Grupa  ta działać będzie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście, zaczynając od działań na rzecz przywrócenia czystego powietrza.

Tematyka jest smutna, tragiczna i czarna - dlatego .Nowoczesna Radomsko dość sugestywny sposób komunikatu, wzorując się na plakatach wzorem nekrologu.

Z racji obchodzonego w tym dniu święta szczególnie mile widziani są dziadkowie i babcie z wnuczkami. Dla nich organizatorzy przewidzieli niespodzianki.

W serwisie społecznościowym Facebook utworzone zostało także wydarzenie.

komentarze