Zadbaj o siebie w okresie jesienno-zimowym! Zobacz, co dają ćwiczenia na orbitreku

Zadbaj o siebie w okresie jesienno-zimowym! Zobacz, co dają ćwiczenia na orbitreku

Trzeba mieć sporo samozaparcia i naprawdę silna wolę, by jesienią i zimą rozpocząć lub kontynuować treningi na świeżym powietrzu. Dokuczliwy chłód, deszcz, wiatr, śnieg lub błoto pośniegowe to czynniki, które potrafią zniechęcić nawet niejednego twardziela. Można jednak ćwiczyć równie, a nawet bardziej efektywnie we własnym domu, korzystając z orbitreka.

Alternatywą dla biegacza jest ruchoma bieżnia. Jest to jednak urządzenie dość spore, a ćwiczenia są źródłem hałasu, który może przeszkadzać domownikom lub sąsiadom. Lepiej więc korzystać z bieżni dostępnej na siłowni, w domu natomiast używać orbitreka.

Czym jest orbitrek?

Orbitrek to połączenie trzech urządzeń: bieżni, steppera oraz roweru stacjonarnego. Stopy ćwiczącego znajdują się bowiem na pedałach, ręce natomiast trzymają specjalne uchwyty. Ruchy ćwiczącego przypominają jednocześnie chód, jazdę na rowerze i jazdę na nartach. Dodatkowym elementem jest komputerek z wyświetlaczem. Pozwala on mierzyć takie parametry ćwiczeń jak przebyty dystans, prędkość, czas, a także liczyć spalone kalorie i sprawdzać tętno.

Czy warto kupić orbitrek? Co może dać nam ta popularna maszyna do ćwiczeń? Inwestycja jest niewielka, bo kilkusetzłotowa. W zamian otrzymujemy urządzenie pozwalające trenować zarówno górne, jak i dolne partie ciała, regulować obciążenie i wykonywać rozmaite programy treningowe. Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo: ryzyko kontuzji jest ograniczone do absolutnego minimum i problemy może mieć właściwie tylko ten, kto przesadzi z wysiłkiem.

Urządzenie jest stosunkowo ciche, można je ustawić nawet w małym pokoiku i ćwiczyć do woli. Owszem, to nie jest ruch na świeżym powietrzu, ale jesienią i zimą oznacza to też całkowitą niezależność od pogody. Padający na dworze deszcz ze śniegiem ani zalegająca na drogach i chodnikach śliska bryła nie stanowią już przeszkody. Ba, można nawet ćwiczyć, słuchając muzyki bez słuchawek albo oglądając telewizję.

Jak wybrać orbitrek

Dobry orbitrek to po pierwsze solidna konstrukcja, po drugie – komputer z programami treningowymi. Nie dość, że taki komputer zastąpi trenera personalnego, wyznaczając limity i kontrolując ich osiąganie, to jeszcze pozwoli kontrolować tętno ćwiczącego tak, by było wysokie, ale nie za wysokie. Chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo ćwiczącego, jak i o efektywne spalanie tłuszczu. Takie urządzenia kupować można pod adresem internetowym https://prosportowy.pl/17-orbitreki. Dostępne są urządzenia w różnych wersjach: magnetyczne, elektromagnetyczne oraz z przednim napędem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE