„Zaczytani Radomszczanie” w Miejskiej Bibliotece

O czytelnictwie z artystycznym polotem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku

Otwarcie wernisażu przez Marcina Kwartę i Annę Kosendek (fot. autor)W piątek 15 czerwca 2012 roku odbył się wernisaż kolejnej zbiorowej wystawy fotograficznej członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Tym razem fotograficy zaprezentowali nam cykl zdjęć zatytułowany „Zaczytani Radomszczanie.”


Na wystawie możemy oglądać kilkadziesiąt prac autorstwa: Mariusza Broszkiewicza (afrp – artysta fotografik, członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu RP), Alicji Dzwonek-Bujacz, Mirosława Kercza, Mariusza Kuczery, Marcina Kwarty (afrp), Piotra Lemparta, Grzegorzea Łypa, Magdaleny Sękowskiej oraz Justyny Tarnackiej-Makowskiej.

 

 

Dzięki nim możemy wybrać się do biblioteki promującej idee czytelnictwa nie tylko dzięki swoim księgozbiorom, ale także przyciągającej pięknymi fotografiami, które już czekają na nas przed wejściem.

 

Otwarcia wernisażu dokonali wspólnie Marcin Kwarta (Prezes Towarzystwa Fotograficznego) i Anna Kosendek (Dyrektor MBP w Radomsku).

Pomysł na wystawę nie dziwi, skoro zgodnie ze słowami pani Anny Kosendek - Radomsko przoduje w rankingach czytelnictwa w województwie łódzkim. Zatem cykl fotografii zaprezentowanych to swoisty artystyczny dokument fotograficzny, dzięki któremu możemy zobaczyć młodych i już nie tak młodych radomszczan czytających wszystko co tylko nadaje się do czytania. Zatem prócz książek i czasopism studiowanych w domu i na zewnątrz uwieczniono ludzi zapoznających się z rozkładami jazdy, ogłoszeniami, graffiti a nawet nekrologami.

 

Wśród zwiedzających wystawę można było zobaczyć między innymi Dyrektora Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku - pana Krzysztofa Zygmę, bohatera jednej z fotografii.

 

Impreza wpisuje się w obchody 50-lecia działalności Towarzystwa Fotograficznego w Radomsku, które działa nieprzerwanie od 1962 roku. Obecnym prezesem Stowarzyszenia jest Marcin Kwarta.

 

Zdjęcia możemy oglądać w Małej Galerii Fotograficznej Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zlokalizowanej w westybulu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

Więcej o:
towarzystwo fotograficzne osterloff czytelnictwo biblioteka radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE