Zacznij praktykować Yin Jogę

Zacznij praktykować Yin Jogę

Yin Joga coraz częściej zaczyna się pojawiać w grafikach klubów fitness oraz studiów jogi. To doskonały wybór dla osób na każdym poziomie zaawansowania – zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą formą aktywności, jak i tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez treningu. Sprawdź, czym charakteryzuje się Yin Joga i dlaczego warto zacząć ją praktykować.

Dla kogo Yin Joga będzie idealna?

Yin Joga powstała w latach 70. XX wieku. To doskonała forma praktyki dla osób, które preferują statyczny wysiłek z elementami intensywnego rozciągania. Regularna praktyka pozwala także na osiągnięcie wewnętrznej harmonii, ponieważ opiera się na filozofii Tao, mówiącej o istnieniu dwóch przeciwstawnych i uzupełniających się energii – yin i yang, definiujących naturę świata.

Yin Joga skupia się na często pomijanych tkankach głębokich, czyli na stawach, ścięgnach, kościach oraz pracy z powięzią. Praktyka polega na utrzymywaniu pozycji z wykorzystaniem grawitacji lub ciężaru własnego ciała nawet do 5 minut, co wpływa na wydłużanie mięśni. Główne obszary pracy to dolna część kręgosłupa, miednica oraz biodra.

Aby praktyka była jak najefektywniejsza, warto odpowiednio się do niej przygotować. Postaw na wygodny strój, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Doskonale sprawdzą się legginsy z elastycznego materiału lub spodnie dresowe oraz koszulka z organicznej bawełny. To statyczna forma wysiłku, więc może przydać Ci się również bluza. Zaopatrz się także w matę do jogi.

Najlepszym wyborem będą propozycje z biodegradowalnego kauczuku, dostępne tutaj: https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi. Piękne wzory i kolory na pewno Cię zachwycą. Maty zostały wykonane farbami na bazie wody, więc nie zawierają żadnych toksycznych związków.

Korzyści z praktyki Yin Jogi

Yin Joga doskonale wpływa na mobilność i zakres ruchu w stawach. Uelastycznia je, a dodatkowo zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Poprawia także funkcjonowanie organów wewnętrznych poprzez wytwarzanie wewnętrznego ciepła. Yin Joga stymuluje system immunologiczny oraz proces odbudowy kości.

To dobry sposób, by zyskać równowagę między dwoma przeciwstawnymi energiami: yin, symbolizujący jasność, lekkość i zimno, oraz yang – ciemność, ciężar i ciepło. Tę formę jogi możesz praktykować o dowolnej porze dnia. Pozycje warto wykonywać pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który zadba o prawidłową technikę ruchu oraz oddechu.

Yin Joga pozwoli Twojemu ciału nabrać elastyczności i wydłuży mięśnie. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria i już dziś zapisz się na praktykę. Każda aktywność fizyczna pozytywnie działa na Twój organizm, a Yin Joga dodatkowo zadba o mocne stawy oraz powięź, która stanowi aż 30 % tkanki łącznej.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE