Radomsko, Łódzkie 20.8o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Zaczarowane mikołajki

Kultura i rozrywka

Zajęcia plastyczne w ramach projektu socjalnego "Zaczarowane warsztaty" zostały przeprowadzone 10 grudnia na świetlicy przy ul. Narutowicza. Tematem przewodnim zajęć była sztuka... ››

Zajęcia plastyczne w ramach projektu socjalnego "Zaczarowane warsztaty" zostały przeprowadzone 10 grudnia na świetlicy przy ul. Narutowicza. Tematem przewodnim zajęć była sztuka składania papieru – origami. Umiejętności zgłębione przez dzieci oferują nie tylko spokojną zabawę, ale również rozwijają umysł, zdolności manualne, a także uczą cierpliwości.


Zajęcia zostały przeprowadzone przez zaproszonych gości z Uniwersytetu III wieku. Z kolorowych kartek papieru różnego formatu uczestnicy warsztatów wykonywali niepowtarzalne ozdoby: rybki, gwiazdy, choinki, mikołaje, aniołki. Ciekawym urozmaiceniem spotkania było wykonywanie kartek okolicznościowych z użyciem pasków do quilingu (technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru). Tematyka zajęć wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci. Dodatkową atrakcją było czytanie bajek dla najmłodszych dzieci oraz wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany na zakończenie warsztatów.

 

To nie były pierwsze zajęcia w ramach programu "Zaczarowane warsztaty". W listopadzie przeprowadzono  zajęcia w świetlicy, na których dzieci uczyły się tworzyć figurki z gipsu.

komentarze