Zachęcali do wyboru zawodu. Za nami targi „Wybieram Rzemiosła”

Zachęcali do wyboru zawodu. Za nami targi „Wybieram Rzemiosła” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się Targi edukacji i pracy „Wybieram Rzemiosła”, które odbyły się w środę 10 kwietnia. Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku.

Celem Targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej technicznych i branżowych szkół ponadpodstawowych, które swoim absolwentom gwarantują w przyszłości pewny zawód na lokalnym rynku pracy. Wśród tych zawodów są np.: cukiernik, stolarz, mechanik, fryzjer, logistyk. Do wyboru zawodu rzemieślniczego przekonywał Starszy Cechu Zbigniew Łyczko.

- Jest ogromne zapotrzebowanie na fachowców, dlatego warto rozważyć naukę zawodu rzemieślniczego w naszych szkołach, które posiadając dobrze wyposażone szkolne pracownie, świetnych nauczycieli zawodu, a także współpracując z naszymi lokalnymi firmami, są gwarancją zdobycia poszukiwanych umiejętności i dobrze płatnego zawodu – podkreśla Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Podczas targów uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zawodów, w których kształcą radomszczańskie szkoły ponadpodstawowe, jak również zaznajomić się z procesem rekrutacji do klas pierwszych.

Targi to dla uczniów szkół element świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej na różnych poziomach.

Więcej o:
radomsko targi cech rzemieślników i przedsiębiorców targi edukacji i pracy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE