Zachęcają do wstąpienia do WOT. Powstał nowy batalion, obejmujący zasięgiem m.in. powiat radomszczański

Fot. Wojciech Bojdo/ Klaudia Gajda

9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej rozrasta się. Właśnie utworzona została jej trzecia jednostka - 93. Batalion Lekkiej Piechoty w Łasku. Do wstąpienia w jego szeregi zachęcają major Przemysław Kornacki – p.o. dowódcy oraz odpowiedzialny za rekrutację st. chor. szt. Paweł Kałdoński. We wtorek, 12 lipca 2022 r. żołnierze spotkali się z władzami Radomska i powiatu radomszczańskiego.

Dotychczas funkcjonowały dwa bataliony - 91. w Zgierzu oraz 92. w Kutnie. Nowy batalion – w Łasku został utworzony przed kilkoma tygodniami i obecnie jest w trakcie formowania.

- Chciałbym zachęcić do wstępowania w nasze szeregi i zwrócić uwagę, że nowy batalion swoim regionem odpowiedzialności obejmuje południowe powiaty województwa. Są to powiaty: radomszczański, pajęczański, wieluński, bełchatowski, zduńskowolski, sieradzki, łaski oraz wieruszowski – mówi major Przemysław Kornacki, p.o. dowódcy.

Major podkreśla, że dla wielu osób, które chciałyby wstąpić do WOT, ulokowanie batalionu w Łasku może być atrakcyjne ze względu na odległość od Radomska.

- Mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, którzy już wcześniej wstąpili w szeregi WOT, mogą zmienić miejsce pełnienia służby – wyjaśnia Przemysław Kornacki.

- Jesteśmy bliżej, a jesteśmy po to, żeby pomagać społeczności lokalnej, naszym sąsiadom, bliskim, rodzinom - dodaje major Przemysław Kornacki.

Żeby wstąpić do WOT, należy skontaktować się z rekruterem przydzielonym do konkretnego powiatu. W przypadku powiatu radomszczańskiego jest to st. chor. szt. Paweł Kałdoński, weteran 3 misji zagranicznych na Bliskim Wschodzie, a obecnie instruktor w sekcji szkoleniowej 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dane kontaktowe do rekruterów znajdują się na stronie internetowej WOT.

Do WOT przyjmowani są mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 63 lat. Kandydat musi posiadać obywatelstwo polskie i musi być niekarany. 

Obecnie w 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ok. 1,5 tys. żołnierzy, w nowej jednostce jest już 130 ochotników. Są wśród nich m.in. mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański wot wojska obrony terytorialnej wot rekrutacja 93 batalion lekkiej piechoty w łasku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE