Zabiegi urologiczne dla mężczyzn

Zabiegi urologiczne dla mężczyzn

Jeszcze do niedawna zabiegi urologiczne dla mężczyzn stanowiły temat tabu. Traktowano je jako problemy krępujące, wręcz wstydliwe. Nie mówiło się o nich na głos w tzw. towarzystwie, ani nawet wśród bliskich znajomych. Obecnie, wraz ze wzrostem uświadomienia społeczeństwa, sytuacja uległa znacznej poprawie. O problemach urologicznych, a w szczególności chorobach prostaty, można spokojnie dyskutować, dzielić się doświadczeniem i bez zażenowania wymieniać adresy specjalistów.

Problemy urologiczne mężczyzn

Zaburzeń urologicznych wśród mężczyzn jest wiele. Do najczęściej spotykanych problemów należą: kamica nerkowa, przerost prostaty, gruczolak prostaty, wodniak jądra, kamica moczowa, nowotwory moczowodu i nerek, guzy pęcherza, torbiel nasienna najądrza, stulejka, zasłupek oraz problemy związane z wielkością narządów płciowych i erekcją.

Rodzaje zabiegów urologicznych dla mężczyzn

Coraz więcej zabiegów urologicznych można wykonać obecnie w prywatnych klinikach chirurgii urologicznej oraz gabinetach medycyny estetycznej. Do najczęściej spotykanych należą:

• zabiegi poprawiające komfort i jakość życia intymnego jak: powiększanie penisa, powiększanie żołędzi, laserowa plastyka napletka, plastyka worka mosznowego, laserowe odmładzanie prącia,
• wazektomia,
• obrzezanie,
• usuwanie torbieli nasiennej najądrza,
• usuwanie wodniaka jądra,
• laserowa enukleacja gruczolaka prostaty,
• leczenie kamicy nerkowej.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://urologia-estetyczna.waw.pl.

Powiększanie prącia

Wielu mężczyzn decyduje się na zabieg powiększania penisa, ponieważ zbyt mały członek stanowi dla nich nie tylko problem natury estetycznej, ale również psychicznej, wywołując stres i kompleksy. Zabieg ten jest mało inwazyjny i można go wykonać dwiema metodami: z kwasem hialuronowym lub z użyciem tłuszczu własnego. Pierwszy sposób polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy, drugi zaś na wykorzystaniu tkanki tłuszczowej, pobranej od pacjenta.

Obydwie metody są bezpieczne i wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Pozwalają na powiększenie prącia od 20 do 40%. Efekty zabiegów utrzymują się przez 1-2 lata w metodzie hialuronowej i ok. 3 lata przy metodzie przeszczepienia tkanki tłuszczowej. Zobacz też: https://urologia-estetyczna.pl.

Wazektomia

Zabieg jest nieodwracalny i stosuje się go jako skuteczną metodę antykoncepcji mężczyzn. Polega na przerwaniu ciągłości nasieniowodów, co uniemożliwia przedostanie się plemników do ejakulatu. Nasienie nieznacznie zmniejsza swoją objętość, co nie wpływa ujemnie na jakość współżycia, a pacjent uwolniony zostaje od stresu związanego z niechcianą ciążą u partnerki. Zabieg jest szybki, bezpieczny, skuteczny i trwały.

Wielu mężczyzn poddaje się zabiegom medycyny estetycznej, dzięki czemu uzyskują poprawę jakości oraz komfort życia intymnego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE