Radomsko, Łódzkie 13.4o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Zabawki, które mają dusze. Nowa wystawa w miejskim muzeum

Kultura i rozrywka

Czy wolny czas można spędzić kreatywnie bawiąc się huśtawkami, drewnianymi konikami, skakanką czy procą? Na te pytania odpowiemy sobie odwiedzając muzealną wystawę „Gry i zabawy... ››

Czy wolny czas można spędzić kreatywnie bawiąc się huśtawkami, drewnianymi konikami, skakanką czy procą? Na te pytania odpowiemy sobie odwiedzając muzealną wystawę „Gry i zabawy dziecięce” ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej. Oficjalnego otwarcia 1 czerwca dokonała Pani Barbara Sitek – asystent muzealny.

 

Prezentowana wystawa pozwoli przenieść się dorosłym w sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa, z kolei młodszym widzom uzmysłowi że, wolny czas można spędzać kreatywnie bawiąc się i uczestnicząc w różnych zabawach, a nie koniecznie przed telewizorem czy komputerem.  Największą atrakcję stanowi „klasa” wyposażona w stare ławki szkolne, tabliczki do nauki pisania oraz liczydła szkolne. Dla dzieci wychowanych  w dobie wszechobecnej komercji będzie to nie lada nowość. Wystawa „ Gry i zabawy dziecięce” prezentuje zabawki, których nie znajdziemy we współczesnych sklepach. Dzieci oraz młodzież mogą poznawać rzeczy dla nich „ nowe” zupełnie odmienne o tych, które mamy na co dzień.

 

Wystawę będzie można zwiedzać do końca sierpnia w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Serdecznie zapraszamy.

komentarze