Zabawa w teatr

Od dzisiaj aż do 15 lipca radomszczańska młodzież i dzieci biorą udział w II już organizowanej przez MDK edycji projektu "Lato w teatrze". Młodzi ludzi pod okiem instruktorów... ››

Od dzisiaj aż do 15 lipca radomszczańska młodzież i dzieci biorą udział w II już organizowanej przez MDK edycji projektu "Lato w teatrze". Młodzi ludzi pod okiem instruktorów pracować będą nad powstaniem spektaklu teatralnego "My, uczniowie". Owoc ich pracy będzie można zobaczyć w Domu Kultury 16 i 17 lipca.

 

 

 

W tegorocznej edycji projektu weźmie udział ponad 40 osób z Radomska i okolic. Jak powiedziała podczas dzisiejszego briefingu pani Krystyna Michalska - koordynator projektu - "Lato w teatrze" to półkolonie dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście. "Lato..." to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszyńskiego w Warszawie.

 

 

Tak jak w roku ubiegłym dzieci i młodzież pracować będą w 4 grupach tematycznych, poznając od kulis działanie teatru i wszystkich pracujących tam osób. Będą oni pracować w grupach:

- aktorskiej,

- kostiumowo - scenograficznej,

- promocyjno - dziennikarskiej.

- muzycznej.

 

 

Młodzi ludzie wraz z instruktorami pracować będą codziennie do 15 lipca. - Wspólnym efektem czterech wymienionych wyżej grup będzie spektakl "My, uczniowie", który zaprezentujemy mieszkańcom Radomska 16 i 17 lipca - mówi Krystyna Michalska. To bardzo ciekawa inicjatywa, która pozwala zapoznać uczestników projektu ze sceną teatralną i teatrem. Oprócz umiejętności aktorskich, wokalnych, plastycznych i komunikacyjnych uczestnicy projektu będą mogli oswoić szkolną rzeczywistość, mówiąc własnym językiem o szkolnym życiu i artystycznie wyrazić swoje emocje - dodaje Krystyna Michalska. Bo choć mamy wakacje to spektakl dotyczył będzie właśnie szkoły. Podstawą pracy nad nim będzie szkolna rzeczywistość, potraktowana serio i z półżartem. Płaszczyznę tematyczną stanowić będą piosenki Tadeusza Klimowskiego, mówiące o rozmaitych kłopotach szkolnych.

 

 

Z dziećmi i młodzieżą pracuje 6 instruktorów: grupa aktorska pod okiem Łukasza Bzury i Artura Żymełki przygotowuje scenariusz spektaklu, w którym potem weźmie udział, grupa promocyjno - dziennikarska pod okiem Anny Jadachowskiej opracowuje eventy oraz działania mające na celu poinformowanie mieszkańców miasta o projekcje, kolejna grupa - muzyczna - będzie tworzyć oprawę muzyczną spektaklu pod okiem Teresy Stokowskiej - Gajdy i Pawła Zagaja, zaś scenografią i kostiumami zajmie się grupa plastyczna, która będzie pracować pod okiem Joanny Sroczyńskiej. Więcej o instruktorach tegorocznej edycji możecie przeczytać na oficjalnym blogu projektu.

 

 

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad tegoroczną edycją "Lata w teatrze Radomsko".

 

Oficjalny blog projektu "Lato w teatrze"

www.latowteatrze.radomsko24.pl

Więcej o:
lato w teatrze mdk lwt teatr spektakl
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE