Za nami VII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Za nami VII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Fot. PSP4 Radomsko

W środę, 22 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt. „Zaczarowany świat książek”.

Już po raz siódmy dwie szkoły - PSP nr 4 i PSP nr 7 - wspólnie zorganizowały konkurs czytelniczy dzięki współpracy bibliotek szkolnych.

W tym roku w czytelniczych zmaganiach wzięło udział 20 dzieci z kl. 4-6 z radomszczańskich szkół podstawowych. Reymontówkę na Bugaju reprezentowało dwoje uczniów: Antoni Pietrzak z kl. 5a i Magdalena Tkacz z kl. 6b, przygotowani przez Grażynę Dettlaff. 

Dlaczego czytanie jest takie ważne?

Umiejętność pięknego i sprawnego czytania pozwala lepiej zrozumieć tekst, odebrać intencje wypowiedzi i wyciągać właściwe wnioski. Takie czytanie umożliwia „zabawę” z literaturą, stanowi przepustkę do zaczarowanego świata książek.

W tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki i komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia przy wyłanianiu laureatów. Wśród czytanych utworów przeważały książki polskich pisarzy: G. Kasdepke, B. Bąkiewicz, I. Czarkowskiej, P. Beręsewicza.

W jury zasiedli: Joanna Woźniak - bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Tryb. Filia w Radomsku (przewodnicząca komisji), Renata Barwaśna – Kowalczyk - bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku oraz Agnieszka Kostrzewa - nauczyciel logopeda z PSP nr 4 w Radomsku.

Wyniki: 

- Mistrzem Pięknego Czytania została Oksana Rząsowska z PSP nr 1, która czytała fragm. książki „Muchy w butelce” Grażyny Bąkiewicz, przygotowana pod kierunkiem Elżbiety Dudy-Fajkowskiej, Aleksandry Grzędy i Bożeny Wieloch.

Tak wysoki i wyrównany poziom przyniósł potrójne nagrody przy każdym miejscu.

I miejsce
- Magdalena Tkacz PSP nr 4
- Zofia Sukiennik PSP nr 2
- Justin Nems PSP nr 7 

II miejsce
- Maksymilian Leszczyk PSP nr 9
- Julia Kowalczyk PSP nr 5
- Kinga Jurczyk PSP nr 8

III miejsce
- Aleksandra Kowalczyk PSP nr 3
- Julia Piwowarczyk PSP nr 6
- Oliwier Wawrzyniak PSP nr 10. 

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - oczywiście książkowe, a wręczali je dyrektorzy szkół: Izabela Iwanowicz  oraz Radosław Bartnik.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: Agnieszka Szwedzik i Karolina Terlicka z PSP nr 4 oraz Małgorzata Fimowicz-Bednarska i Małgorzata Szyda z PSP nr 7.

Więcej o:
radomsko psp 4 radomsko psp 7 radomsko konkurs pięknego czytania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE