Za kilka miesięcy zakończy się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku

Za kilka miesięcy zakończy się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku Fot. UM Radomsko

Trwa budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku. Widać już znaczną część elewacji budynku, a w środku powoli pojawia się gres.

Głównym celem budowy zlokalizowanego przy ul. Inwestycyjnej centrum jest pomoc dorosłym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Osobom korzystającym z pobytu całodobowego zostaną udostępnione w pełni wyposażone pomieszczenia jednoosobowe o powierzchni minimum 20 m². Będzie to budynek nowoczesny z dużymi pokojami dostosowanymi do potrzeb pensjonariuszy.

Na miejscu pensjonariusze będą mogli skorzystać z kompleksowej opieki pielęgniarskiej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej. Dzięki nowej placówce będą mogli pozostać w miejscu zamieszkania, co pozytywnie wpłynie na ich sytuację m.in. ze względu na ułatwiony kontakt z przebywającą na miejscu rodziną.

Na realizację tej inwestycji Miasto Radomsko pozyskało ponad 3 miliony złotych z Funduszu Solidarnościowego. Całkowity koszt inwestycji wynosi 5,2 miliona złotych, a jej zakończenie planowane jest w kwietniu 2024 roku.

Obiektem będzie zarządzać Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej o:
radomsko budowa inwestycja urząd miasta radomsko centrum opiekuńczo mieszkalne mops radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE