Za kilka dni przyleci kolejny transport WOŚP ze sprzętem medycznym z Chin

Za kilka dni przyleci kolejny transport WOŚP ze sprzętem medycznym z Chin Fot. WOŚP

200 tys. masek N95/KN95 i milion trójwarstwowych maseczek ochrony osobistej zakupionych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyleci w najbliższych dniach do Polski kolejnym samolotem w ramach programu Cargo dla Polski – poinformował Krzysztof Dobies, rzecznik Orkiestry.

Zapowiedział, że skompletowane zostaną Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej, których łącznie zakupiono w Chinach 50 tys.

Pierwsza część zamówienia wylądowała w poniedziałek wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- W samolocie Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT znajdował się ładunek liczący ok. 11 ton o objętości 100 metrów sześciennych. Złożyło się na niego 50 tys. sztuk masek N95/KN95, oraz pierwsza partia z 50 tys. Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej – powiedział rzecznik Orkiestry.

- Mamy tam różną ilość kombinezonów, masek i gogli. Będziemy je kompletowali dopiero, kiedy trafią do naszego centralnego magazynu – powiedział Krzysztof Dobies.

- Był to pierwszy z dwóch, trzech transportów WOŚP z Chin. W następnych dniach będą realizowane kolejne – dodał.

Zapowiedział, że w kolejnych dniach przyleci pozostała część zestawów ochrony biologicznej.

- Myślę, że już drugi transport zamknie kompletowanie 50 tys. Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. Ponadto będzie w nim 200 tys. masek N95/KN95 i milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych - powiedział.

Dodał, że inne produkty, takie jak respiratory, łóżka, kardiogramy, które zamówiła WOŚP przybędą z innych kierunków, niż Chiny. Te urządzenia i materiały są dostarczane bezpośrednio przez dystrybutorów, od których WOŚP je zakupiła i są przez nich rozwożone do konkretnych placówek medycznych.

Krzysztof Dobies zapowiedział, że po zamknięciu wszystkich formalności najprawdopodobniej w środę, transport z Chin trafi do magazynu centralnego WOŚP, skąd zostanie przekazany do szpitali i innych placówek w całej Polsce.

Na walkę z epidemią COVID-19 Fundacji WOŚP przeznaczyła już 36 mln zł. Do polskich szpitali trafi w sumie 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko maski ochronne wośp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE