Z seniorami o ekologii

W dniu 7 grudnia, odbyło się I Ekologiczne Spotkanie z Klubem Seniora w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

W dniu 7 grudnia, odbyło się I Ekologiczne Spotkanie z Klubem Seniora w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Łukomska, która powitała przybyłych gości. Wykład „Zanieczyszczenia powietrza  i ich wpływ na środowisko” rozpoczynający uroczystość wygłosiła Pani Joanna Ferenc, która zaprezentowała rodzaje zanieczyszczeń oraz źródła ich powstawania.

Ważnym elementem było również określenie skutków oddziaływania zanieczyszczeń na środowisko zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Zaprezentowane zostały sposoby ograniczenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Pani Katarzyna Misiak przedstawiła doświadczenia ukazujące wpływ zanieczyszczeń na organizmy żywe. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia preparatów mikroskopowych zanieczyszczonych płuc oraz wybranych roślin. Skutki degradacji środowiska można było zaobserwować na podstawie przekrojów drzew rosnących w środowisku czystym i zanieczyszczonym.

Warsztaty „Papier czerpany” przeprowadziła Pani Magdalena Aleksandrowicz oraz uczniowie ZSDiOŚ. Efektem współpracy były piękne, własnoręcznie wykonane świąteczne kartki, które powstały z makulatury. Jest to jeden ze sposobów wykorzystania zużytego papieru.

info: ZSDiOŚ

Więcej o:
ekologia zsdioś warsztaty
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE