Z powodu bakterii kolejny oddział szpitala w Radomsku zamknięty

Z powodu bakterii kolejny oddział szpitala w Radomsku zamknięty

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku poinformowała, o czasowym zamknięciu Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego z powodu konieczności przeprowadzania czynności dezynfekcyjnych. Do placówki zgłosił się pacjent będący nosicielem lekoopornej bakterii New Delhi.

W komunikacie wydanym przez Szpital Powiatowy w Radomsku czytamy:

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku informuje, o czasowym ograniczeniu działalności Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego naszego szpitala w okresie od 5.08.2019 roku do 16.08.2019 roku z powodu konieczności przeprowadzania czynności dezynfekcyjnych. Działania takie podyktowane zostały koniecznością eliminacji potencjalnego zagrożenia dla pacjentów ze strony bakterii CPE.

Przypomnijmy - po tym, jak u trzech pacjentów na Oddziale Chorób Wewnętrznych wykryto groźne bakterie, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu dezynfekcji i ozonowania.

Czytaj więcej: Kolejne 2 osoby zakażone bakterią New Delhi w szpitalu w Radomsku

Oddział wznowił przyjęcia pacjentów od 1 sierpnia. Teraz pacjenci z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego będą kierowani na inne oddziały.

Szczepy CPE, w tym właśnie Klebsiella Pneumoniade NDM, oznaczają grupę pałeczek jelitowych, które nabyły oporność na większość antybiotyków, w tym na karbapenemy, czyli antybiotyki ostatniej szansy. Rozprzestrzenianie się takich szczepów wynika m.in. z nadmiernego stosowania antybiotyków w medycynie, weterynarii i innych dziedzinach.

Więcej o:
szpital radomsko bakteria w szpitalu radomsko bakteria new delhi radomsko szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE