Z posłanką Radziszewską o polityce tej dużej i małej. Dobre wiadomości w sprawie "mostka"

We wtorek 18 grudnia w sali klubowej MDK poseł Elżbieta Radziszewska spotkała się z mieszkańcami Radomska. Pomimo przedświątecznego okresu radomszczanie nie zawiedli.

We wtorek, 18 grudnia w sali klubowej MDK poseł Elżbieta Radziszewska spotkała się z mieszkańcami Radomska. Pomimo przedświątecznego okresu radomszczanie nie zawiedli.

Na spotkaniu poseł Radziszewska przedstawiła dotychczasowe działania rządu, jak również nakreśliła kierunki dalszej strategii zawartej pod nazwą "Plan dla Polski". Informacje zawarte w prezentacji zostały szeroko uzupełnione własnymi komentarzami, a wszelkie pytania co do planu otrzymały rzeczowe odpowiedzi.

Elżbieta Radziszewska, jako poseł z nasze regionu, opowiadała również o sprawach związanych z naszym miastem. Podkreśliła dobrą współpracę z samorządem i podziękowała za udział mieszkańców w przeprowadzanych akcjach. Jako dobrą nowinę przekazała informacje o pozytywnym rozpatrzeniu w ministerstwie zastrzeżeń RIO w sprawie radomszczańskiego "mostka". Decyzja łódzkiego oddziału RIO zablokowała kilkanaście wspólnych inwestycji samorządów i PKP PLK w całym kraju. Jednak prawnicy w ministerstwie dopatrzyli się wyjątków, które podważają nieprzychylne orzeczenie RIO.

Posłanka wyraziła również opinię o kłopotach Radomska z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Wytłumaczyła, że jej zdaniem zarząd GDDKiA za dużo naobiecywał i przy szczegółowym określaniu budżetu na przyszłe lata musiał z wielu inwestycji zrezygnować. Jest jednak jeszcze szansa na pomyślną realizację niektórych spraw, m.in. dwóch rond w Radomsku, z puli wydatków bieżących Ministerstwa oraz Urzędu Marszałkowskiego. Podkreśliła, że z uwagi na planowaną budowę autostrady droga E91 przebiegająca przez Radomska jest również priorytetowa.

Więcej o:
elżbieta radziszewska poseł spotkanie platforma obywatelska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE