Z muzyką dla zwierząt

Justyna Panfilewicz zwyciężczyni Super Debiutów 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wraz z Cezarym Mogielnickim w niedzielę 24 stycznia zagościła w Radomsku.

Justyna Panfilewicz zwyciężczyni Super Debiutów 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wraz z Cezarym Mogielnickim w niedzielę 24 stycznia zagościła w Radomsku.Wczorajszy niezwykle nastrojowy koncert w „Zameczku” zorganizowany przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomska", Stowarzyszenie "Radomsko Budzi Się", Radomszczańskie Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oraz Łódzkie Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami miał na celu zbiórkę karmy oraz funduszy na rzecz potrzebujących zwierząt z terenu powiatu radomszczańskiego.

Przed Koncertem Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek opowiedziała krótko o codziennej działalności organizacji.

- Nasza organizacja działa na terenie województwa łódzkiego już od 25 lat. Dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić Radomsko, ponieważ również tutaj nasi inspektorzy podejmują wiele interwencji – zaznacza prezes ŁTOnZ. - Okres zimowy jest szczególnym czasem, w którym pomocy i wsparcia potrzeba jeszcze więcej, zwłaszcza w postaci karmy. Każdego dnia odwiedzamy zwierzaki, które potrzebują naszej opieki. Natomiast zebrane środki finansowe przeznaczymy na leczenie zwierząt uratowanych podczas interwencji – dodaje.

Na temat ciężkiej pracy przy ratowaniu bezdomnych, chorych oraz po wypadkach zwierząt mówiła także prezes Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Andżelina Chodorek. Największą bolączką RTOnZ jest obecnie brak stałego lokalu, gdzie bezdomne i chore zwierzęta mogłyby bezpiecznie przebywać i czekać na adopcję.

Do zorganizowania akcji przyłączyło się niedawno powstałe stowarzyszenia „Radomsko Budzi Się”.
- „Radomsko Budzi Się” to stowarzyszenie, które wspiera słuszne inicjatywy i wesprze każdego, kto chce zrobić cos dobrego. Cel dzisiejszego koncertu jest szczytny i frekwencja dopisała, z czego się bardzo cieszymy – zaznacza Radosław Rączkowski.

Na temat pomysłów na walkę z bezdomnością zwierząt w Radomsku wypowiedział się także kandydat na prezydenta Radomska Jarosław Ferenc, któremu, za pomoc w działaniu na rzecz bezdomnych czworonogów przyznano tytuł ,,Przyjaciela zwierząt”.

Justyna Panfilewicz przy akompaniamencie Cezarego Mogielnickiego z podczas koncertu zaśpiewała utwory znanych i lubianych artystów polskich, jak: Czesław Niemen, Ewa Demarczyk czy Agnieszka Osiecka. Wykonała także kilka autorskich piosenek.

Więcej o:
koncert panfilewicz rdr rtonz radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE