Z liderem na remis

Z liderem na remis Fot. J. Paszewski

RKS Radomsko podzielił się punktami z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W środowym (6 września) spotkaniu 6. kolejki IV ligi radomszczanie zremisowali na własnym boisku z liderem 0:0.

Po 10 minutach gry goście mogli objąć prowadzenie. W tym czasie oddali trzy groźnie strzały na bramkę gospodarzy, w której stanął Mykyta Zelenskyi. Miejscowi odpowiedzieli akcjami Kajetana Miszatalskiego i Bartosza Machaja. Ten pierwszy w 18. min. otrzymał doskonałe podanie w pole karne, ale jego strzał zablokował wślizgiem gracz Sokoła. W 37. min. z kilkunastu metrów strzelał Bartosz Machaj. Tu z kolei jego uderzenie sparował bramkarz gości. Minutę później piłka po strzale Wiktora Płanety co prawda wpadła do siatki, lecz sędzia dopatrzył pozycji spalonej. Na sekundy przed gwizdkiem na przerwę poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą bramki.

Po zmianie stron zarówno gospodarze jak i goście mogli zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Jednak żadna ze stron nie potrafiła tego zrobić i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Dla RKS Radomsko do drugi remis z rzędu i drugi zarazem bezbramkowy. Sokół Aleksandrów Łódzki pozostał liderem rozgrywek. RKS zajmuje 6. lokatę.

W innych ciekawych meczach 6. kolejki KS Kutno przegrał u siebie z Polonią Piotrków 1:2, Ceramika Opoczno zremisowała z Widzewem II Łódź 2:2, a ŁKS III Łódź wygrał z Wartą Działoszyn 3:1.

RKS Radomsko: M. Zelenskyi - O. Siuda, B. Machaj, W. Płaneta, D. Flaszka, J. Molis, K. Misztalski, K. Cnotalski ('85 D. Misztal), A. Polujanski ('55 M. Gołda), Lucas, P. Bańczyk
Sokół Aleksandrów: M. Rogalewicz - D. Bierzyński, Ł. Chojecki, O. Naidyshak, K. Dziuba, M. Wolinowski, O. Najdyshak, P. Woźniczak, K. Pawlikowski, K. Trenkner, W. Pawlak

W kolejce numer 7 drużyna trenera Sławomira Majaka zagra na wyjeździe z Polonią Piotrków Tryb.