Z ERA Travel dotykali okruchów czasu

Z ERA Travel dotykali okruchów czasu Fot. ERA Travel

Grupa 37 dzieci i młodzieży z terenu powiatu radomszczańskiego uczestniczyła w rajdzie „Dotknąć okruchów czasu”.

Pomimo kapryśnej aury udało się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca. W Przedborzu uczestnicy wycieczki dowiedzieli się wielu ciekawostkach o tej miejscowości. Dotknęli namacalnie okruchów czasu aż z samej epoki Kazimierza Wielkiego. Dowiedzieli się również o tym, że prawa miejskie Łodzi były nadane w tym miasteczku przez króla Władysława Jagiełło w 1423 roku. Odwiedzili również Muzeum Ludowe w Przedborzu, gdzie zaczerpnęli łyk historii o ziemi przedborskiej. Oczywiście w połowie dnia mogli zjeść ciepły posiłek w bursie szkolnej.

Następnym punktem na mapie wycieczki była miejscowość Żeleźnica gdzie przedstawiciel Przedborskiego Parku Krajobrazowego Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego opowiedział o wypadku króla Kazimierza Wielkiego oraz o ciekawostkach kryjących się w Przedborskim Parku Krajobrazowym.

Kolejnym etapem było Europejskie Centrum Budo Dojo Stara Wieś, gdzie uczestników eskapady przywitał sam sensei Paweł. Na koniec uczestnicy delektowali się ciepłą herbatą rozmawiając o tym co widzieli dotychczas.

Więcej o:
radomsko era travel projekt wycieczka rajd
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE