Z(BIEGOWISKO) już w niedzielę!

Z(BIEGOWISKO) już w niedzielę! Fot. mat. organizatora

Już w najbliższą niedzielę, 11 lipca w okolicy Radomska odbędzie się (Z)BIEGOWISKO 2021, czyli dyszka i półmaraton z plusikiem - bieg organizowany przez Stowarzyszenie Rozbiegajmy Radomsko. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 9.00.

(Z)BIEGOWISKO odbędzie się już w niedzielę 11 lipca. Start i meta wydarzenia ulokowana jest w Orzechowie obok kapliczki św. Jana, a trasa będzie wiodła głównie leśnymi ścieżkami.

Biegacze i fani Nordic Walking startują na 3 dystansach:

BIEG GŁÓWNY –  DO WYBORU:
- 10 km z plusikiem
- Półmaraton z plusikiem (bieg – dwie pętle 10-tki)

NORDIC WALKING
- Marsz na dystansie 11,5 km

Na liście startowej zapisanych jest ponad 100 zawodników z Radomska, Kamieńska, Kleszczowa, Bełchatowa czy Częstochowy. Wśród uczestników są m.in. Zbigniew Kalinowski - Mistrz Polski Masters Olsztyn w kat 35-40 na 3000 m - przeszkody, srebrny medalista Mistrzostw Polski Olsztyn 2021 na 5000 m, Ewa Brych-Pająk -Mistrzyni Polski Masters Olsztyn 2021 na dystansie 5 000 m oraz brązowa medalistka na dystansie 1500 m, czy Krzysztof Marczak - mistrz Europy w półmaratonie 2021 w Kolbuszowej, brązowy medalista Mistrzostw Polski w maratonie 2021 w Białym Borze w swojej kategorii wiekowej w Nordic Walking. 

Na trasie biegu na zawodników czeka kilka niespodzianek, a na mecie - poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu sponsorów.

Dla kibiców przygotowano natomiast STREFĘ KIBICA, w której najmłodsi będą mogli skorzystać bezpłatnie z dmuchańców, a starsi zjeść kiełbaskę czy napić się soku.

Podczas imprezy będzie prowadzona także zbiórka na rzecz Mateusza Czapli.

Więcej o:
radomsko biegi zbiegowisko rozbiegajmy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE