Z 1+1 na 2+2, czyli zamiana organizacji ruchu na A1 między Piotrkowem Tryb. a Kamieńskiem

Z 1+1 na 2+2, czyli zamiana organizacji ruchu na A1 między Piotrkowem Tryb. a Kamieńskiem Fot. GDDKiA

Od 13 września, wystąpią utrudnienia na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Wykonawca - zgodnie z warunkami kontraktu – wprowadza zmiany w oznakowaniu, aby możliwe było przejście z dotychczasowego układu 1+1 na układ 2+2.

- Oznacza to konieczność montażu stalowych barier separacyjnych w osi jezdni. Będzie to wymagało wydzielenia środkowej części jezdni, po której odbywa się ruch. Prace rozpoczną się w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (na 351 km trasy) i będą kontynuowane w kierunku Katowic – informuje o zamianach, Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Ruch w tym czasie będzie się odbywał po pasach wolnych (przy zewnętrznych krawędziach jezdni). Przewiduje się, że każdego kolejnego dnia prace będą kontynuowane na  długości 2 km.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ludzi i sprzęt pracujący na jezdni - dodaje rzecznik.

 Z kolei w najbliższy wtorek – 14 września związku z koniecznością przeprowadzenia prac wykończeniowych (malowanie elementów konstrukcyjnych) na kładce dla pieszych na wysokości Woli Krzysztoporskiej (358 km autostrady), w godzinach od 10.00 do 12.00 w miejscu prowadzonych prac wystąpią ograniczenia w ruchu, który będzie odbywał się wahadłowo. Wykonawca przewiduje kilka przerw, które nie powinny trwać dłużej niż 10-15 min. W tym czasie ruch sterowany będzie ręcznie.

Odcinki, gdzie kontynuowane są prace, można ominąć jadąc DK91 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

Więcej o:
a1 budowa a1 betonowanie a1 odcinek piotrków kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE