XXI wiek a sala ślubów w USC w Radomsku bez klimatyzacji

XXI wiek a sala ślubów w USC w Radomsku bez klimatyzacji Fot. wejście do USC w Radomsku

Z obserwacji wynika, że do tej pory klimatyzację traktowaliśmy jako element zbędnego luksusu. Jednak obserwując słupki rtęci, które zatrzymują się na 35 kresce zdanie o przydatności urządzeń klimatyzacyjnych raczej się zmienia.

Gdy o zasadności klimatyzacji w domu możemy jeszcze dyskutować, to w instytucjach publicznych, zwłaszcza gdzie przebywa sporo osób jest ona wręcz niezbędna.

Wielu radomszczan zdziwi fakt, że w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku na sali ślubów nie ma klimatyzacji. Poinformowała nas o tym pani Alicja Kobus.

- Byłam w szoku, gdy podczas uroczystości ślubnej w minioną sobotę (29 czerwca - red.) zobaczyłam moją chrześnicę - panią młodą - na sali ślubów w USC. Wprost płynęła. Upał był niemiłosierny. Nie tylko ja, ale wszyscy goście rozglądali się po sali za klimatyzacją. Każdy myślał, że ktoś nie włączył urządzenia. Po kilku minutach wszystko było jasne - sala nie jest klimatyzowana. Pani z obsługi ratowała sytuację stawiając przenośny wiatrak - relacjonuje pani Alicja.

O komentarz poprosiliśmy Małgorzatę Morawską Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku.

- Fakt. Na sali ślubów urządzenia klimatyzacyjnego nie ma. Podobno projekt jest w realizacji - komentuje Małgorzata Morawska kierownik USC.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że koszt zainstalowania urządzeń klimatyzacyjnych w USC to ponad 40 tys. zł.

Dzisiaj może też dziwić może fakt, że podczas remontu pomieszczeń USC w Radomsku, który trwał ponad 2,5 roku i kosztował 1 mln 250 tys. zł nie pomyślano o klimatyzatorach.

Podczas uroczystego otwarcia w październiku 2017 roku Jarosław Ferenc prezydent Radomska tak zachwalał zakończony remont w USC:

Po przeprowadzonej renowacji, Urząd Stanu Cywilnego sprawia wrażenie bardzo nowoczesnego. Mieszkańcy, którzy do tej pory byli obsługiwani w małej sali przy placu 3 Maja, będą mogli załatwiać urzędowe sprawy w komfortowych warunkach.

Podkreślał, że w sali ślubów odbywać się będą także inne uroczystości: sesje Rady Miejskiej, czy obchody ważnych dla miasta rocznic.

Zapomniał tylko dodać że na klimatyzację trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE