XIII Konferencja Logistyczna w ZSDiOŚ w Radomsku

XIII Konferencja Logistyczna w ZSDiOŚ w Radomsku Fot. ZSDiOŚ

8 marca to dzień szczególny w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. To właśnie w tym dniu odbyła się XIII Konferencja Logistyczna, która w tym roku nosiła nazwę „Ja też jestem logistykiem”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora. W agendzie Konferencji znalazły się warsztaty i gra logistyczna dla uczniów.

Pierwszy warsztat na temat automatyki w logistyce przeprowadziła absolwentka szkoły Sabrina Kowalczyk (koordynator ds. procesów magazynowych). Uczniowie mogli przypomnieć sobie wiedzę na temat kompletacji w magazynie oraz przekonać się jak ważne jest zautomatyzowanie magazynu na przykładzie firmy Frigo Logistics. 

Zarządzanie logistyczne zewnętrzne zdominowały drugie warsztaty, które poprowadziła Sylwia Bracka (specjalista ds. transportu) – reprezentantka firmy Whirlpool Corporation. Uczniowie dowiedzieli się o systemach zastosowanych w firmie Whirlopool Corporation, które wspomagają logistykę – Lean Manufacturing, KANBAN, Milk Run, Analiza ABC, System PUSH i PULL oraz awizacji transportu (Transporeon) i standaryzacja opakowań. 

Ostatnie warsztaty pod nazwą „Mission. Logistics. Complete” przeprowadzili przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego LOGPOINT z Uniwersytetu Opolskiego – Natalia Boichuk - wykładowca i Szymon Gawłowski. W ramach wystąpienia przeprowadzili wykład o zarządzaniu czasem, następnie przeszli do części typowo logistycznej, w ramach której to przeprowadzili ciekawe gry: m. in. z zakresu negocjacji logistycznych, zarządzania ryzykiem w logistyce oraz gry, które pozwalają ocenić wiedzę z zakresu logistyki. Gra związana z negocjacjami w logistyce wzbudziła w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, zespoły dzielnie ze sobą rywalizowały oraz finalnie doszły do porozumienia. 

W tym dniu rozstrzygnięto i wręczono nagrody laureatom konkursów towarzyszących temu przedsięwzięciu. Nagrody wręczyła Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska. Zorganizowano 4 konkursy: dwa dla uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego - quiz logistyczny oraz krótki filmik pt.: „Ja też jestem logistykiem” oraz dwa dla uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik logistyk – kalendarz logistyczny (konkurs grupowy) i case study (konkurs indywidualny). Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem i ciekawymi rozwiązaniami. 

Rozdanie nagród

Konkursy dla szkół podstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego 

quiz logistyczny
Miejsce III – Maja Ścigalska z ZSP w Chrzanowicach 
Miejsce II – Patrycja Jędrzejczyk z Publicznej SP w Borzykowej 
Miejsce I – Jan Gębicz z ZSP w Chrzanowicach  

Krótki filmik lub TikTok 
Miejsce II – Deniz Ozdemir z ZSP w Chrzanowicach 
Miejsce I – Marcin Gryglewski ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie 

Konkursy dla uczniów klas logistycznych ZSDiOŚ: 

Case Study 
Wyróżnienie – Wojciech Woźniak 
Miejsce III – Aleksandra Kuta 
Miejsce II – Budziałowski Jakub 
Miejsce I – Nadia Waszkiewicz 

Kalendarz logistyczny 

Laureatami w kategorii zespołowej wygrała klasa 3Ap w składzie: Julia Bartoszewska, Natalia Brożyna, Natalia Musiał, Nikola Soczyńska, Klaudia Woch, Piotr Marczyk. 

Pozostałe zespoły klasowe: klasa 1A w składzie: Anna Iwanowicz, Justyna Mazur, Kacper Mazur, Aleksandra Pałyska oraz Jakub Podlejski; klasa 2A w składzie: Mateusz Chachuła, Mateusz Kapitan, Magdalena Nita, Łukasz Owczarek, Jakub Trzeciak oraz Nadia Waszkiewicz; 3Ag w składzie: Jakub Budziałowski, Marcin Cichocki, Jakub Makowski, Mateusz Wiśniewski. 

Więcej o:
konferencja logistyczna drzewniak radomsko konferencja radomsko zsdioś zsdioś radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE