XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Cecyliada” w Radomsku

XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Cecyliada” w Radomsku

Od 2011 roku w Wąsoszu Górnym, a od 2014 roku w Radomsku odbywa się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej – Cecyliada. Każda edycja Festiwalu ma swój temat, który znajduje swój wyraz w pieśniach programowych. Do 15 listopada swój udział w projekcie mogą zgłaszać soliści, duety, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry, schole i zespoły gospel. Natomiast przesłuchania konkursowe, jak i koncert finałowy odbędą się16-17 listopada.

Każda edycja Festiwalu ma swój temat, który znajduje swój wyraz w pieśniach programowych. Wykonują je uczestnicy części konkursowej. W tym roku są to pieśni oparte na tekstach biblijnych w nawiązaniu do obchodzonej 420. rocznicy pierwszego wydania Biblii ks. Jakuba Wujka oraz 70. rocznicy wydania pierwszego powojennego tłumaczenia Nowego Testamentu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym projekcie solistów, duety, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry, schole, zespoły gospel. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada. Na stronie www.fmch-cecyliada.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie tą drogą!

Każdy z wykonawców przygotowuje 2 utwory:

– pieśń programową (wybiera jeden z 28 utworów – na stronie internetowej można te utwory odsłuchać),
– dowolny utwór z dorobku muzyki chrześcijańskiej (może to być także utwór własny).

Prosimy również zapoznać się z regulaminem Festiwalu. W tym roku w grupach wiekowych osobno będą oceniani soliści, osobno zespoły czy chóry.

Przesłuchania konkursowe jak i koncert finałowy odbędą się w MDK w Radomsku w dniach 16-17 listopada 2019 roku.

W koncercie galowym wystąpią muzycy tworzący projekt „Pieśń nad Pieśniami”, której twórczynią jest Agnieszka Fiuk – wokalistka, pianistka i kompozytorka. Występ ten będzie wiązał się z prapremierą płyty pod tym samym tytułem.

Więcej o:
cecyliada radomsko festiwal muzyki chrześcijańskiej radomsko mdk radomsko festiwal mdk radomsko cecyliada mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE