XI edycja Powiatowego Dnia Języków Obcych. Gala „Ekonomika” w Metarulgii

XI edycja Powiatowego Dnia Języków Obcych.  Gala „Ekonomika” w Metarulgii Fot. ZSE

Powiatowy Dzień Języków Obcych już na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych imprez. Nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku kolejny raz zaprosili uczniów szkół podstawowych z całego powiatu do wspólnej zabawy podczas gali „Powiatówki”, która odbyła się 27 kwietnia w Restauracji Metalurgia w Radomsku.

Tegoroczny Powiatowy Dzień Języków Obcych cieszył się ogromną popularnością o czym świadczy ilość zgłoszeń i nadesłanych prac. Uczniowie z aż 21 szkół wzięli udział w 4 konkursach.

Były to: konkurs, pt. Portret Monarchini:Tribute to Queen Elizabeth II, którego celem było stworzenie portretu królowej Elżbiety II; konkurs na filmik , pt. „Dlaczego warto uczyć się języków” gdzie uczniowie mogli pochwalić się zdolnościami reżyserskimi; konkurs „Foreign Masterchef”, w którym to uczniowie prezentowali potrawy z krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz frankofońskich oraz znany już z poprzednich edycji konkurs z wiedzy o krajach frankofońskich, anglo – i niemieckojęzycznych.

Jury wszystkich konkursów miało niełatwe zadanie gdyż poziom prac i zaangażowanie uczniów jak zwykle przeszło najśmielsze oczekiwania. Udało się jednak wyłonić zwycięzców. W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła Maja Hanulak reprezentująca Szkołę Podstawową nr 8, miejsce drugie przypadło Zuzannie Witkowskiej również z PSP nr 8 i miejsce trzecie ex aequo dla Mai Wieczorek z Dobryszyc i Leny Kosno ze Szkoły Podstawowej nr 6. Najlepszy filmik nakręcił Kacper Stasiak z Kietlina. Drugie miejsce w tym konkursie zajął zespół z Jedlna w składzie: Julia Zygma i Patrycja Tracz, a trzecie miejsce przypadło Franciszkowi Kałuzińskiemu i Bartoszowi Karbownikowi z Przedborza.

Podczas gali Powiatowego Dnia Języków Obcych rozstrzygnięto także konkurs „Foreign Masterchef”, którego laureatkami zostały Magdalena Parada i Olga Zatoń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Zuzannie Starostce i Izabelli Woch z Szóstki oraz Martynie Suś i Julii Krauze z Pławna. Konkurencja była duża gdyż do udziału zgłosiło się aż 12 zespołów.

Niekwestionowanymi mistrzami wiedzy zostali Mikołaj Wojciechowski i Karol Puczkowski z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, drugie miejsce zajął zespół z „Czwórki” w składzie Oliwier Habel i Julian Mielczarek, trzecie miejsce przypadło Mai Wieczorek i Mai Guszkiewicz z Dobryszyc.

Podczas imprezy nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu uczniów z Ekonomika. Niezmiennie zachwycały piękne wnętrza Restauracji Metalurgia, a dzięki pomocy ES Banku Spółdzielczego, loveloft.store, U chłopaków, Meble Bałut, Best Way Szkoła językowa oraz Grupa Eventowa Sparta udało się częściowo sfinansować zakup nagród dla uczestników.

Więcej o:
ekonomik zse ekonomik radomsko dzień języków obcych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE