Wystawiamy paszporty

Wystawiamy paszporty

Wakacje, urlop, ferie. Brać czy nie brać kota lub psa? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu z nas planując wyjazd. Wśród psiarzy są tacy, którzy ze swoim czworonogiem rok w rok wędrują po górach i przemierzają szeroki świat, ale są i tacy, którzy od lat nie byli za granicą, bo nie chcą stresować ukochanego pupila męczącymi podróżami.

Wziąć psiaka ze sobą? Zostawić u znajomych lub rodziny? A może w specjalnym hotelu dla psów? Jakie psie rzeczy należy spakować? Na te pytania nie da się odpowiedzieć jednoznacznie – wszystko zależy od typu planowanego wyjazdu, charakteru psa oraz temperamentu jego opiekuna.

W kolejnym odcinku programu „Przygarnij mnie” postaramy się podpowiedzieć Wam, na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę przy planowaniu wyjazdu z pupilem oraz przy oddawaniu go pod opiekę innym osobom.

- Psa można zabrać też za granicę. Znam rodziny, które rok rocznie zwiedzają świat ze swoim pupilem. To jest utrudnienie, ale nad wszystkim można zapanować. My lekarze weterynarii wystawiamy paszporty dla takich czworonożnych podróżników. Zostaje jeszcze rodzina, dobry sąsiad, który zaopiekuje się naszym psem i kotem podczas naszego urlopu – radzi Monika Stelmaszczyk, lekarz weterynarii.

Na kolejny odcinek programu „Przygarnij mnie”, a w nim o wakacyjnych podróżach z naszym czworonożnym przyjacielem, o gotowych już kotach do adopcji w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku, już w środę 14 lipca na portalu Radomsko24.pl, o godzinie 9.00.  

Więcej o:
przygarnij mnie schronisko dla zwierząt irek staszczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE