Wystawa zdjęć i rysunku Tomasza Kużnickiego w MDK

Od 7 sierpnia w galerii Miejskiego Domu Kultury możemy oglądać wystawę fotografii i rysunku Tomasza Kuźnickiego „ Architektura wiejska i pejzaż ziemi radomszczańskiej”. Autor w swoich... ››

Od 7 sierpnia w galerii Miejskiego Domu Kultury możemy oglądać wystawę fotografii i rysunku Tomasza Kuźnickiego „ Architektura wiejska i pejzaż ziemi radomszczańskiej”.

 

Autor w swoich pracach ukazuje tradycyjną kulturę materialną i budownictwo podradomszczańskich osiedli wiejskich oraz widoki polskiej wsi, wraz z mieszkańcami. Cześć zdjęć opatrzono felietonami Justyny Gałązki - Wolskiej. Na wystawie znalazły się również rysunki wykonane czarnym tuszem i patykiem przedstawiające głównie obiekty młynarskie.

 

Tomasz Kuźnicki urodził się w 1977 w Radomsku. Jest miłośnikiem pejzażu ziemi radomszczańskiej, jej historii i teraźniejszości. Jest autorem książki " Z dziejów młynarstwa Radomska i regionu" oraz przewodnika "Śladami dawnych młynów Radomska i okolic". „Architektura wiejska i pejzaż ziemi radomszczańskiej” to jego pierwsza indywidualna wystawa, warto ją zobaczyć.

Więcej o:
mdk wystawa galeria
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE