Wystawa w II LO

Na naszym portalu ukazały się niedawno informacje o Różewicz Open Festiwal, który jest poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Festiwal trwa od 4 do 11... ››

Na naszym portalu ukazały się niedawno informacje o Różewicz Open Festiwal, który jest poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Festiwal trwa od 4 do 11 października i jest organizowany przed MDK.


W związku z tegoroczną edycją festiwalu uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego pod kierownictwem mgr Anny Klimczak - Lizak i mgr Sylwii Wawrzyniak postanowiły zorganizować ekspozycję swoich prac. Owe prace plastyczne związane są z wierszami Tadeusza Różewicza i można je oglądać przy szkolnej kawiarence "Cafe Decor".

 

Wystawa połączona była z otwarciem szkolnej kafejki, która jest Młodzieżowym Miniprzedsiębiorstwem w liceum. W projekcie wzięły udział Aleksandra Grzęda, Natalia Garbaciak, Karolina Radziejewska, Ewelina Jasińska - dziewczyny są członkiniami "Klubu Plastyka" działającego przy MDKu. Opiekę artystyczną nad uczennicami sprawowała pani Ewa Margas - Cyganek, która jest instruktorką koła plastycznego.

 

Dzieła uzdolnionych plastycznie dziewczyn obrazują ich własną interpetację wierzy Różewicza. Wykonane zostały różnymi technikami. Podczas wystawy publiczność wyłoniła w głosowaniu najlepszą pracę - Natalii Garbaciak oraz najlepszą prezentację swojej pracy - Aleksandry Grzęda.

Więcej o:
różewicz open festiwal mdk ii lo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE