Wystawa Świat Zmysłów od 4 marca w Muzeum Regionalnym w Radomsku

Wystawa Świat Zmysłów od 4 marca w Muzeum Regionalnym w Radomsku Fot. muzeum regionalne w radomsku

Muzeum Regionalne w Radomsku oraz Uniwersytet Jagielloński Muzeum Collegium Maius w Krakowie, zapraszają 4 marca o godz. 11.00, na otwarcie Interaktywnej wystawy „Świat zmysłów”. Wystawa będzie dostępna w sali wystaw czasowych w radomszczańskim muzeum.

Zobacz - posłuchaj - dotknij - powąchaj! - to hasła przewodnie wystawy czasowej „Świat Zmysłów”, która od 4 marca 2020 r. będzie prezentowana w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Ekspozycja zatytułowana „Świat Zmysłów” przygotowana została przez Uniwersytet Jagielloński Muzeum Collegium Maius w Krakowie. Wystawa ma charakter interaktywny, tzn. tematyka wystawy jest prezentowana za pomocą doświadczeń wykonywanych samodzielnie przez widza, odbiorcę, zwiedzającego (tzw. stanowiska hands-on). Jej celem, jest przybliżenie widzom anatomicznych, fizjologicznych i fizycznych podstaw działania narządów zmysłów, zachęcenie do aktywności, do eksperymentowania, a obiektem doświadczeń jest sam eksperymentator.

Wystawa została podzielona na trzy części: „Poznać zmysły", „Mono-Stereo" i „Oszukać zmysły”.

W pierwszej części wyjaśnione są reakcje organizmu człowieka na różne bodźce, budowa oka i ucha. Można również sprawdzić jak działa zmysł dotyku oraz węchu. Druga część wystawy udowadnia, że organizm człowieka to „urządzanie typu stereo”.

Ostania, prezentuje iluzje optyczne i akustyczne. Udowadnia, że nasz mózg potrafi nas oszukać. Prezentuje eksperymenty związane ze współdziałaniem zmysłów.

Ekspozycja adresowana jest do wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Muzeum Regionalne, zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, w niedzielę od godz. 10.00 do 18.00. Cena biletu ulgowego 3 zł, bilet normalny 6 zł, przewodnik 10 zł. W niedzielę wstęp bezpłatny. 

Więcej o:
muzeum regionalne w radomsku wystawa interaktywna uniwersytet jagielloński
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE