Wystawa poplenerowa Srebrna Góra

Wystawa poplenerowa Srebrna Góra Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Srebrna Góra to niewątpliwie magiczne miejsce. Dawniej zwana "Perłą Gór Sowich" leży u wlotu do Kotliny Kłodzkiej. Jej początki i nazwa związane są z trwającym tutaj od XIV do XVI wieku wydobyciem rudy srebra. Nic dziwnego że właśnie tam, pod koniec maja 2017 roku odbył się plener fotograficzny Towarzystwa Fotograficznego im. E. Ostreloffa w Radomsku.

Uczestnicy uchwycili nie tylko przepiękne krajobrazy, ale motywem przewijającym się na wielu fotografiach była Twierdza Srebrnogórska, która jest największym tego typu obiektem w Europie położonym w górach – podkreślał podczas wernisażu wystawy, komisarz pleneru Marek Ambrozik. Ponadto na zdjęciach można zobaczyć Zamek w Mosznej, "Broumovskie Steny", Folwark Leszczynówka- Budzów Kolonia czy Ząbkowice Śląskie. Efekt pasji fotografików można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Wystawę uroczyście otworzył Tomasz Kornacki – sekretarz Starostwa Powiatowego w Radomsku. Sponsorem folderu ze zdjęciami wystawy poplenerowej jest m.in. Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
srebrna góra plener fotograficzny towarzystwo edmunda osterloffa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE