Wystawa fotografii Jakuba Lechowskiego

W piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę fotografii Jakuba Lechowskiego. Nosi ona tytuł "Rok w Moim Ogrodzie"

fot. Paweł Dudek

W piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę fotografii Jakuba Lechowskiego. Nosi ona tytuł "Rok w Moim Ogrodzie".

Fotografie przedstawiają naturę - można zobaczyć dojrzałe i soczyste jabłka, słoneczniki, tulipany, róże i inne kwiaty, poranne promienie słoneczne przebijające się między drzewami, W sumie jest to kilkadziesiąt fotografii wykonanych głównie w porze letniej, ale znaleźć można też takie, na których widoczny jest śnieg lub żółte, jesienne liście. Nazwa wystawy, "Rok w Moim Ogrodzie" oddaje więc charakter zdjęć.

O godz. 18.15 nastąpiło otwarcie wystawy. Aktu tego dokonała Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Radomska Aleksandra Nowak. Podczas otwarcia, oprócz niej i autora fotografii, kilka słów wstępu można było usłyszeć od dyrektor biblioteki Anny Kosendek oraz prezesa Towarzystwa Fotograficznego im. Osterloffa - Marcina Kwarty.

Jakub Lechowski to członek rzeczywisty Fotoklubu RP. W latach 1967-1995 był prezesem radomszczańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Obecnie pełni w nim funkcję skarbnika. Jest znany m.in. z fotografowania Radomska i okolic.

Poniżej prezentujemy kilka ujęć z otwarcia wystawy. Można tam też dojrzeć kilka prac Jakuba Lechowskiego, zapraszamy jednak do obejrzenia ich na żywo, w bibliotece :)

Więcej o:
fotografia galeria zdjęcie ogród natura osterloff jakub lechowski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE