Wystawa „Dans Makabr” w muzeum

Wystawa „Dans Makabr” w muzeum

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Mirosława Kercza „Dans Makabr”.

13.10.2017 r., (piątek),  godz. 18.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

DANS MAKABR

Z tańca odjąć ruch to jakby życia go pozbawić, bo to ruch przecież stanowi o jego istocie, czymże taniec pozostaje więc bez tego definiującego go czynnika? Zdjęcia przedstawiają zatrzymane w stopklatce dramatyczne choreografie, pozy, dym i światło, w zamyśle będące jedynie ulotną chwilą, częścią całości, a tutaj stające się wszystkim. Przywodzą te obrazy na myśl średniowieczne danses macabres, tańce śmierci, rytualne obrzędy w poszukiwaniu transcendencji. Niejednemu przypomną się wersy Dantego. Niepokoją powykręcane sylwetki, wykrzywione twarze, skupione w cierpieniu czy w skupieniu? Fascynują symetryczne układy, kadry, w których każdy element nabiera sensu i znaczenia.

MIROSŁAW KERCZ jest znanym radomszczańskim fotografem, należącym do Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa. Wielokrotnie już prezentował swoje prace. Wystawa kadrów z przedstawienia teatralnego Kartoteka pokazywana była w Miejskim Domu Kultury i w Miejskiej Bibliotece w Radomsku. Zdjęcia te stanowią wyraz wielkiej pasji autora, jaką jest teatr i sztuka w ogóle. Inną z pasji fotografa jest kobiece piękno. Z niej wziął się Nietakt, czyli autorska wystawa aktów w czerni i bieli, bardzo gorąco przyjęta przez publiczność. Jego dzieła znalazły się również na wielu wystawach zbiorowych, takich jak: Postać ludzka w pejzażu, Zaczytani Radomszczanie czy Portrety – miasto i ludzie. Po pierwszym podejściu do próby uchwycenia tańca w kadrze, jakim była seria prac Teatr w obiektywie, powraca z nową wariacją na ten sam temat, tym razem w odcieniach mroku… i makabry.    

Więcej o:
muzem regionalne muzeum radomsko wystawa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE