Wystartowały Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku rozpoczęło wakacyjny projekt ph. „Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej” w Stobiecku Miejskim.

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w  Radomsku rozpoczęło wakacyjny projekt ph. „Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej” w Stobiecku Miejskim.
Fot. archiuwm muzeum
W sobotę 5 lipca, wszystkich przybyłych gości przywitała tradycyjna potrawa tego regionu – kasza tatarczana. Każdy otrzymał miseczkę kaszy z ogórkiem małosolnym oraz maślanką.

W stodole odbyły się warsztaty ceramiczne poprowadzone przez Panią Ewę Margas – Cyganek – instruktorkę z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Dzięki uprzejmości Przemysława Grochowskiego, który zaopatrzył placówkę w glinę. Na zajęciach dzieci oraz młodzież wykonywały przeróżne rzeczy z gliny, wykazywały się przy tym ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Warsztaty miały przede wszystkim charakter edukacyjny, ale także stanowiły miłą formę spędzania wolnego czasu.

Natomiast Barbara Sitek – kustosz muzeum oprowadzała uczestników spotkania po Zagrodzie Tatarskiej oraz opowiadała o historii jej powstania. Największą atrakcją okazał się występ Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej. Przy dźwiękach muzyki wszyscy wspaniale się bawili.

Więcej o:
muzeum wakacje 2015 zagroda zagroda tatarska muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE