Wysoka wygrana RKS Radomsko na start rundy wiosennej

Wysoka wygrana RKS Radomsko na start rundy wiosennej

Pojedynkiem z Orkanem Buczek rundę wiosenną IV ligi łódzkiej rozpoczął RKS Radomsko. Spotkanie pierwszej wiosennej kolejki rozegrano w sobotę 12 marca na stadionie przy Brzeźnickiej 26.

- Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze. Udało się uniknąć poważnych kontuzji co pozwoliło nam pracować na pełnych obrotach i praktycznie nieprzerwanie w pełnym składzie, co ma bardzo duże znaczenie. Wyniki sparingów pokazały, że idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że równie dobrze zaprezentujemy się w lidze. Udało nam się wypracować pewne mechanizmy według, których chcielibyśmy aby ten zespół funkcjonował, co było widać w grze podczas meczów kontrolnych – mówił na chwilę przed startem ligi, Paweł Ściebura, trener żółto-niebieskich.

W zimowej przerwie RKS Radomsko pozyskał dwóch piłkarzy: Jakuba Załuckiego z Victorii Częstochowa i Kolumbijczyka Jean Carlosa. Zobaczymy go dopiero w kolejnym meczu radomszczan.

Przed sobotnim spotkaniem obie drużyny dzieliły w tabeli dwa miejsca i trzy punkty. Jesienią w Buczku zanotowano remis 4:4 (bramki dla RKS: Patryk Pietrasiak – 3 i Adam Zawierucha).

Wynik spotkania w 11. minucie gry otworzył Kamil Odolak. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej bramek. Na początku drugiej połowy (54. min.) na listę strzelców wpisuje się Bartosz Machaj. Kolejne dwie bramki to celne strzały Sebastiana Miśkowca w 67 i 73. minucie gry. RKS ostatecznie wygrał 4:0.

RKS Radomsko: D. Niźnik – B. Sitkowski, J. Załucki, K. Odolak (A. Zawierucha), Sz. Kożecki, S. Miśkowiec, A. Gieraga, B. Machaj (F. Bednarski), Ł. Bocian (W. Śmigielski), K. Kolasa, S. Domaniecki
Orkan Buczek: W. Baranowski – M. Orski, M. Kaflowski, Ł. Matuszczyk, D. Potakowski, J. Cruz, B. Madej, G. Kowalski, D. Pałyska, D. Siewiera, P. Górecki

RKS Radomsko awansował na 3. miejscu w tabeli. W dorobku ma 38 punktów. Do lidera Warty Sieradz wciąż traci 7 punktów. Warta wysoko wygrała ma wyjeździe z Polonią Piotrków 1:5 w najciekawszym meczu tej kolejki.

19 marca RKS zagra przed własną publicznością z Pogonią Zduńska Wola.

W związku z agresją Rosji na Ukarinę do licytacji został wystawiony fotel od firmy Rufex oraz kosz do narożnika od firmy Meblart. Licytacja będzie trwać do przyszłego spotkania. Cel to pomoc Ukraińcom, którzy trenują wraz Akademią Młodego Piłkarza RKS Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
rks rks radomsko liga rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE