Wyślij list w obronie pokrzywdzonych. Już 12 grudnia

Wyślij list w obronie pokrzywdzonych. Już 12 grudnia

To już piąta edycja Maratonu Pisania Listów w Radomsku. W 2019 r. radomszczanom udało się ich napisać ponad 1,5 tys. W tym roku będzie jednak trochę inaczej.

Maraton Pisania Listów Amnesty International to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Co roku miliony ludzi wysyłają listy w obronie niesłusznie oskarżonych. Są wśród nich m.in. dziennikarze, aktywiści czy więźniowie polityczni. Listę tegorocznych bohaterów można odnaleźć na stronie internetowej Amnesty International.

Celem jest wywarcie presji na rządy państw łamiących prawa człowieka. Maraton nie jest jednak akcją czysto symboliczną – w jego prawie dwudziestoletniej historii zdarzały się już przypadki uwolnienia lub poprawy sytuacji ludzi, w których obronie pisano listy.

W tym roku w Radomsku nie odbędzie się stacjonarny maraton w szkołach i centrum handlowym Stara Mleczarnia. Listy będzie można jednak zanieść do Starej Mleczarni w sobotę 12 grudnia w godzinach 10-12 – zostaną one później wysłane przez wolontariuszy z radomszczańskiego oddziału Amnesty International. Po raz pierwszy udział w akcji można także wziąć przez internet, podpisując petycję na stronie internetowej.

Więcej o:
amnesty international maraton pisania listów stara mleczarnia amnesty international radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE