Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w Przedborzu

Grzegorz Stępniak z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał trzeci etap 25. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków długości 162 km z Przedborza do Kielc

Grzegorz Stępniak z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał  trzeci etap 25. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków długości 162 km z Przedborza do Kielc.
Był szybszy niż atakujący go na finiszu Holendrzy, Remco Te Breake oraz Johin Ariesen zawodnicy grupy  Metech TKH. Ariesen. Trzeci na mecie Arlesen, który na każdym z dotychczasowych etapów zajmował miejsce na podium, objął prowadzenie w wyścigu. Ten sam czas w klasyfikacji  generalnej ma Kamil Gradek z BDC Markpol, a Stępniak traci do lidera dwie sekundy.

Przez cały, płaski etap kolarze podejmowali próby rozerwania grupy, ale kolejni śmiałkowie nie mieli szans z rozpędzonym peletonem. Najpierw zaatakowała ósemka kolarzy, potem dwójka aż wreszcie przed Kielcami ubiegłoroczny zwycięzca Witalij Popkow, który wygrał nawet lotną premię w Piekoszowie, gdzie wójtem jest Zbigniew Piątek. Były trener kadry narodowej tego nie widział, bo oczekiwał na kolarzy na mecie.

W Kielcach pod galerią Korona zakończył się wyścig dla sprinterów, bowiem dwa ostatnie etapy prowadzić będą przez góry. Najtrudniejszy piątkowy z Nowego Sącza do Krosna.