Wyruszyli na trasę VIII Pieszego Maratonu Niepodległości

W sobotę 9 listopada, blisko 80 osób wyruszyło na trasę VIII Pieszego Maratonu Niepodległości. Jak co roku, uczestnicy do wyboru mają dystans 50 km, 75 km lub 100 km.

Maraton na stałe się wpisał w imprezy organizowane w Radomsku, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to zarazem impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym.

Tegoroczna trasa maratonu wiedzie z Radomska przez Ojrzeń, Ewinę, Łazów, Krzętów, Biały Brzeg i z powrotem do Radomska. Aby pozytywnie zaliczyć maraton, należy w ciągu 12 godzin przebyć 50 km, w 18 godzin - 75 km lub w 24 godziny - 100 km.

- W maratonie biorę udział po raz trzeci. To świetny sposób na sprawdzenie swojej kondycji, wytrzymałości. Podoba mi się forma tego maratonu, bo można się wyciszyć, każdy polega tylko na sobie, ale nikt bezpośrednio nie rywalizuje o wyższe miejsce - mówi Paweł, jeden z uczestników maratonu.

Program VIII Pieszego Maratonu Niepodległości:

9 listopada
8.00 – start Pieszego Maratonu Niepodległości, spod Pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza przy ul. Narutowicza
20.00 – Stanica Harcerska w Białym Brzegu - zakończenie maratonu na dystansie 50 km, gorący posiłek. O godz. 20.30 po uczestników kończących maraton na tym etapie przyjedzie autokar, którym wrócą do Radomska

10 listopada
godz. 2.00 – zakończenie maratonu na dystansie 75 km
godz. 8.00 – zakończenie maratonu na dystansie 100 km
godz. 11.50 – zbiórka uczestników przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza (w miejscu startu)
godz. 12.00 – 13.00 - uroczyste zakończenie maratonu

Na tych, którzy dotrą na linię mety poszczególnych odcinków czekają pamiątkowe dyplomy i medale.

Więcej o:
marton niepodległości pieszy maraton niepodległości w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE