Wyróżnienie dla „Mechanika” za promocję honorowego krwiodawstwa

Wyróżnienie dla „Mechanika” za promocję honorowego krwiodawstwa Fot. ZSP nr 1

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku zajął II miejsce w najlepszej promocji honorowego krwiodawstwa i III miejsce w kategorii wskaźnik aktywności w turnieju Młoda Krew Ratuje Życie na szczeblu wojewódzkim.

Uczennice kl. IV LZ rehabilitacyjno-zdrowotnej odebrały statuetki i podziękowania z rąk Michała Siemińskiego dyrektora Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK.

- Aktywność szkół, młodzieży, dyrektorów i opiekunów w promowaniu oddawania krwi jest nieoceniona - podkreślał Michał Siemiński dziękując i zachęcając do dalszej działalności.

Działalność szkół w oddawaniu krwi to ogromna wartość dodana tym bardziej, że oddano 315 litrów krwi, więcej niż w poprzednim roku. 

- Praca w zakresie oddawania krwi to przede wszystkim działania promocyjne w postaci licznych prelekcji jakie przeprowadziłam z młodzieżą w minionych latach szkolnych. Chodzi  o to żeby edukować uczniów i uświadamiać czym dla innych jest krew , którą oddają. Wyróżnienia w tym turnieju motywują i dają energię do dalszej pracy - dodaje Renata Koniarska, pedagog, nauczyciel wychowania do życia w rodzinie i koordynator krwiodawstwa w ZSP nr 1.

Więcej o:
mechanik mechanik radomsko zsp nr 1 konkurs konkurs mechanik pck
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE