Wyróżnienia dla pracowników radomszczańskiego MOPS

Wyróżnienia dla pracowników radomszczańskiego MOPS Fot. ŁUW

21 listopada jest Dniem Pracownika Socjalnego. W przeddzień tego święta, w Łodzi w ramach dorocznych Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, zorganizowanych w Łodzi, zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej. Wyróżnienia trafiły do pracowników Miejskiego Ośródka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Podczas łódzkiej gali uhonorowani zostali przedstawiciele instytucji zaangażowanych w pomoc społeczną. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie laureatów trzech konkursów ogłoszonych przez Regionalne Centrum Pomocy Społecznej - Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego Roku 2019, Pracownik Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2019 oraz Pracownik Wspierania Rodziny i systemu Pieczy Zastępczej Województwa Łódzkiego 2019.

Wyboru kandydatów dokonała kapituła konkursowa, której przewodniczył Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Jurorzy nie mieli łatwego zadania.

W kategorii Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego Roku 2019, I miejsce zdobyła Teresa Kępka (na co dzień pracownik działu pracy socjalnej) w MOPS w Radomsku.

- Pracuję już blisko czterdzieści lat, w przyszłym roku wybieram się na emeryturę. Ta nagroda jest dla mnie zwieńczeniem pracy zawodowej. Jestem ogromnie wzruszona, nie spodziewałam się tego lauru. Pracownika socjalnego powinna wyróżniać empatia, chęć poświęcenia czasu drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w to, co się robi – cieszyła się Teresa Kępka.

W kategorii Pracownik Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego Roku 2019, II miejsce zdobyła Monika Nowakowska (na co dzień pracownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. A. Krajowej)

I na koniec w kategorii Pracownik Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Łódzkiego Roku 2019, III miejsce zdobyła Katarzyna Gurazda (asystent rodziny).

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Sposób świętowania Dnia ma w Polsce wieloletnią tradycję. Święto ustanowiono na mocy na zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990.

Więcej o:
mops radosmko mops w radomsku miejski ośrodek pomocy spolecznej w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE