Wyremontowany most w Faliszewie

Wyremontowany most w Faliszewie

Prace przy przebudowie mostu w Faliszewie w gm. Przedbórz powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. W ciągu kilku dni droga relacji Przedbórz – Skotniki (pow. piotrkowski) będzie całkowicie przejezdna.

Remont w Faliszewie wpisuje się w plan modernizacji obiektów inżynieryjnych na terenie powiatu. Tamtejszy most był już bardzo już wysłużony, konieczny był kapitalny remont, w ramach którego wykonano tzw. płyty przejściowe oraz położono nową nawierzchnię (na odcinku 200 m).

Całość inwestycji, prowadzonej od połowy sierpnia kosztowała 559 329 zł, powiat zyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 298 685 zł, przyznane prze Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów.

Na terenie Powiatu Radomszczańskiego jest 31 obiektów mostowych.

- To już niemal tradycja, że co rok modernizowany jest jeden lub dwa mosty, fundusze pochodzą zwykle w połowie z budżetu powiatu, w połowie z budżetu centralnego. Dzięki temu w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyremontowanych zostało 15 mostów. Na przykład w 2015 r. gruntowną modernizację przeszedł most w Przerębie, gm. Kodrąb oraz most w Przybyszowie, gm. Radomsko. W 2016 r. od podstaw przebudowany został most w Kozim Polu. W 2017 roku wyremontowano dwa mosty w Gosławicach w gm. Kodrąb, a w 2018 r. - most w Zalesiczkach w gm. Dobryszyce – informuje starostwo.

Więcej o:
most remont faliszew remiont mostu w faliszewie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE