Wyremontowano most w Krzętowie

19 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowo wyremontowanego mostu w Krzętowie. Most ten odgrywa dość dużą rolę w komunikacji.

http://www.radomszczanski.pl/index.php?wiecej=2915&wiecej_news=119 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowo wyremontowanego mostu w Krzętowie. Most ten odgrywa dość dużą rolę w komunikacji, gdyż znajduje się na granicy dwóch województw - łódzkiego i świętokrzyskiego, ponadto łączy dwa powiaty (włoszczowski i radomszczański) oraz dwie gminy (Wielgomłyny i Kluczewsko).

Przypomnijmy, że most został zamknięty w marcu tego roku z powodu złego stanu technicznego, który zagrażał poruszającym się po nim osobom. Utrudniało to bardzo komunikację mieszkańcom gmin Wielgomłyny i Kluczewsko, gdyż most ten jest jedynym w promieniu 15 kilometrów.

Prace remontowe wykonała firma Banimex z Będzina, która policzyła sobie prawie 570 tys. zł za usługę. Gmina Wielgomłyny dofinansowała inwestycję w kwocie 200 tys. zł, a gmina Kluczewsko - w kwocie 40 tys. zł. Starostwo przeznaczyło na remont 330 tys. zł.

W ramach otwarcia, przed symbolicznym przecięciem wstęgi i wbiciem ostatniego gwoździa, kilka słów od siebie powiedzieli starosta Robert Zakrzewski oraz wicestarosta Andrzej Plutecki. Oprócz nich głos zabrali wójtowie gmin Wielgomłyny i Kluczewsko - Bgdan Witaszczyk i Rafał Pałka, natomiast poświęcenia dokonał ks. proboszcz Marek Rozworski.

 

 

Więcej o:
most w krzętowie remont mostu w krzętowie starostwo powiatowe inwestycje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE