Wyprawka na nowy rok szkolny dla dzieci od PCK w Radomsku

Wyprawka na nowy rok szkolny dla dzieci od PCK w Radomsku

Polski Czerwony Krzyż w Radomsku zamówił 50 tornistrów dziecięcych z wyposażeniem i niezbędnikiem higienicznym na kwotę 5 749,50 złotych.

W plecaku znajdują się, przybory szkolne m.in. zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, plastelina, piórnik czy worek na buty, bidon, pudełko śniadaniowe. Są 4 rodzaje tornistrów w tematyce dziewczęcej i chłopięcej.

Dla starszych uczniów na kwotę 700 zł PCK przygotowuje 14 wyprawek, w których znajdzie się lampka biurowa, kalkulator, długopis oraz inne drobne przybory szkolne.

Dary zostały rozdzielone pomiędzy wszystkie szkoły podstawowe miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego, które brały udział w akcji ,,Gorączka złota” i zbierały złote monety na terenie placówek od marca do czerwca.

- Mamy nadzieję, ze zapewnimy dzieciom miły początek roku szkolnego oraz ułatwimy i usprawnimy ich edukację. Radomszczański Oddział PCK zaplanował także w czwartek 13 września, w godz. od 8.00 do 12.00 zbiórkę publiczną na terenie Radomska i liczy na przychylność mieszkańców – mówi Małgorzata Lewandowska, szefowa PCK w Radomsku.

Więcej o:
pck pck radomsko gorączka złota
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE