Wypalenie zawodowe występuje, gdy praca nie daje satysfakcji

Wypalenie zawodowe występuje, gdy praca nie daje satysfakcji Fot. M. Kołaczkowski

Wypalenie zawodowe jest kolejną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Dotyka coraz więcej młodych osób. Proces wypalenia rozpoczyna się powoli i niezauważalnie, by ujawnić się nagle i z dużą intensywnością. Czy można mu zapobiegać?

Tak, jednak trzeba mieć świadomość zjawiska. Wypalenie zawodowe występuje, gdy praca nie daje satysfakcji, pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało mu przyjemność.

- Trzydzieści procent kadry kierowniczej w Polsce cierpi na wypalenie zawodowe. Zawód, który wymaga kontaktu z drugim człowiekiem, np. nauczyciel może mieć syndrom wypalenia zawodowego - tłumaczy w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Sławomir Adam Wolniak dr n. med. psychiatra z kliniki Wolmed.

- Ból brzucha, nudności, stres długotrwały związany z pójściem do pracy, niechęć do czynności zawodowych, to symptomy wypalenia zawodowego - dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

Sławomir Adam Wolniak dr n. med. psychiatra z kliniki Wolmed w poniedziałek 16 października będzie gościem portalu Radomsko24.pl. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sławomir wolniak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE