Wyniki Radomszczańskiego Konkursu Przedsiębiorczości

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku podsumowała IV edycję konkursu, w którym promowane są innowacyjne produkty i usługi

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku podsumowała IV edycję konkursu, w którym promowane są innowacyjne produkty i usługi.


Firma Rodzinna Roku 2015

W tej kategorii najlepsza okazała się Kaflarnia Grochowski. Początki firmy sięgają roku 1890, kiedy to Ludwik Grochowski założył I Chrześcijańską Fabrykę Kafli. Zakład specjalizował się w wytwarzaniu kafli berlińskich. Przez następne lata firma stale się rozwijała, udoskonalając tym samym sztukę wypalania kafli. W obecnych czasach kaflarni takich jak ta rodziny Grochowskich jest już niewiele. To, w połączeniu z unikalną technologią, tradycją i pasją pokoleń tworzy niepowtarzalny klimat. Firma stała się przez to "perłą" na mapie Polski.

W tej kategorii uhnorowane zostały także:
- Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo Produkcyjne "Agros-Wrońscy" Sp. z o.o.
- Wiesław Barski. Pracownia Obuwia.

Produkt Roku 2015

Podczas tej edycji Radomszczańskiego Konkursu Przedsiębiorczości firma FAMEG została nagrodzona statuetką w kategorii Produkt Roku 2015 za Krzesło i fotel "1403", projektu STROOG Andrzej Lęckoś.

W tej kategoeii uhonorowane zostały także:
- Flyspot – Warsaw Indoor Skydividing (firma Aerotunel Sp. z o.o. Sp. Komandytowo – Akcyjna)
- butelka z tworzywa sztucznego o kwadratowej podstawie przeznaczona do przechowywania i transportowania płynów (firma Ekoplast Group Sp. z o.o.).

Najlepsze biznesplany

W ramach Konkursu Przedsiębiorczości nagrodzono również najlepsze biznesplany przygotowane przez uczniów szkół średnich. Wśród nich Kapituła Konkursowa postanowiła wyróżnić cztery równorzędne biznesplany:
- "Twój Biznesik" - kompleksowa obsługa małych i średnich firm (Sylwia Kowalska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku)
- "MEBLE D&D" (Dominik Starostecki, Dawid Boruta, Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku)
- CHILL'ER (Damian Bednarek, Wiktoria Knop, II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku)
- "P&L 3D STUDIO" (Paweł Szarf, Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku).

Nagroda specjalna

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku przyznała nagrodę specjalną firmie "IMPONAR" Włodzimierz Kaźmierski, Piotr Dubel Sp. J. za kompleksową ofertę innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań dla przemysłu.

Z kolei firma SKB Development Sp. z o.o. Spółka komandytowa, która łącząc wartości rodzinne, odwagę, nowoczesność, ambicję, tradycje rodzinne i dziesięciolecia przemysłu w Radomsku, otworzyła przy FON SKB najnowocześniejszą w Europie odlewnię żeliwa szarego i sferoidalnego. RIPH docenił również te działania.

Więcej o:
konkurs przedsiębiorczości firma biznesplan przedsiębiorstwo regionalna izba przemysłowo-handlowa w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE