Wyniki Radomszczańskiego Festiwalu Kolarsko-Biegowego

Wyniki Radomszczańskiego Festiwalu Kolarsko-Biegowego

Już po raz drugi odbył się Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 2. Tym razem impreza odbyła się przy zbiorniku Wymysłówek w Radomsku.

W związku z pandemią, festiwal w tym roku odbył się we wrześniu i była to jedna z niewielu imprez sportowych w województwie łódzkim po powrocie do „normalności”.

W ramach festiwalu udało się zorganizować, aż 4 konkurencje sportowe: Bieg rekreacyjny na 3 km, Szczęśliwa Siódemka - Bieg na dystansie 7 km, 2. Radomszczański Duathlonik (zawody dla dzieci) oraz 2. Radomszczański Duathlon (zawody dla dorosłych).

Sportowcy głodni rywalizacji sportowej bardzo licznie stawili się na zawodach zarówno kolarskich, biegowych oraz nordic walking. W festiwalu wzięło udział 155 osób.

W związku z bezpieczeństwem i wciąż panującą pandemią organizatorzy musieli zmniejszyć liczbę uczestników, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Warto również dodać, że festiwal to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również pomoc osobom niepełnosprawnym i dzięki sponsorom, uczestników, pomoc otrzyma Janusz Plewiński (podopieczny Fundacji Promień Radości oraz Ola Droś harcerka VII Dębowego Szczepu z ZHP Hufiec Radomsko.

Dla Janusza zebrano 1 744 zł (Fundacja Promień Radości), a dla Oli Droś 2 326,70 zł (VII Dębowy Szczep ZHP Hufiec Radomsko).

- Serdecznie chciałbym podziękować współorganizatorowi VII Dębowemu Szczepowi ZHP Hufiec Radomsko, patronom biegu: Powiat Radomszczański, Miasto Radomsko, Lasom Państwowym oraz głównemu sponsorowi ESBANK Bank Spółdzielczy. Liczę, że za rok ponownie będa mógł Państwa zaprosić na 3. edycje Radomszczańskiego Festiwalu Kolarsko-Biegowego ESBANK GO 2 - mówi Sebastian Pierzchalski, organizator wydarzenia.

Bieg wsparł Urząd Miasta Radomsko oraz Powiat Radomszczański.

Wyniki Open:

3. Szczęśliwa Siódemka

Radomszczański Bieg Charytatywny

Open Mężczyzn

1.Konrad Chrostowski
2. Mateusz Ojrzyński
3. Mateusz Walaszczyk

Open Kobiet

1.Kinga Pietras
2. Małgorzata Kierzkowska
3. Dorota Kowalik

2. Radomszczański Nordic Walking

Wyniki Open

1. Krzysztof Marczak
2. Marcin Skurnica
3. Agnieszka Krawetek

2. Radomszczański Duathlon

Open Mężczyzn

1. Krzysztof Nowak
2. Marek Barczewski
3. Jarosław Smoleń

Open Kobiet

1.Izabela Sobańska
2. Wiola Krupińska
3. Katarzyna Borowiecka

Mistrzyni Powiatu Radomszczańskiego 

Katarzyna Borowiecka

Mistrz Powiatu Radomszczańskiego

Konrad Chrostowski

Warto dodać, że w 2. Radomszczański Duathlonie wystartowali czołowi triathloniści z kraju, w tym medaliści Mistrzostw Polski i Świata m.in Izabela Sobańska. 

W 2. Radomszczańskim Duathloniku zwyciężył Kacper Kukiełka wśród chłopców, a wśród dziewczynek Marysia Orzińska.

Więcej o:
festiwal kolasrsko-biegowy radomsko bieganie radomsko kolarstwo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE