Wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych

Po maturalnych zmaganiach, a w końcu po ogłoszeniu ich wyników absolwenci gimnazjum podejmowali decyzję dotyczącą drogi dalszego kształcenia.

Po maturalnych zmaganiach, a w końcu po ogłoszeniu ich wyników absolwenci gimnazjum podejmowali decyzję dotyczącą drogi dalszego kształcenia. W nadchodzącym roku szkolnym w klasach pierwszych szkół średnich naukę rozpocznie 1077 radomszczańskich uczniów.

Powiat, który prowadzi szkoły ponadgimnazjalne utworzył 35 oddziałów klas pierwszych:

w I liceum ogólnokształcącym – 5 klas
w II liceum ogólnokształcącym – 6 klas
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – 8 klas
w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska – 5 klas
w Zespole Szkół Ekonomicznych – 3 klasy
w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych – 7 klas
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu – 1 klasa

W niektórych placówkach wciąż można liczyć na wolne miejsca. W I LO jest ich 13, w II LO – 30. Ponadto w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – 29 wolnych miejsc, w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska – 21 wolnych miejsc, ZSE-E – 22 wolne miejsca, ZSE – 2 wolne miejsca, zaś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu miejsc wolnych już nie ma. Rekrutacja uzupełniająca potrwa do końca wakacji.

Największym zainteresowaniem absolwentów gimnazjów w tym roku cieszył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gdzie dokumenty złożyło 236 osób. Drugi w tym rankingu jest Elektryk, gdzie zgłosiło się 209 uczniów. Kolejne, trzecie miejsce przypada dla II LO, w którym chce uczyć się 180 osób, zaś czwarte jest I LO, do którego podania złożyło 162 osoby.

Więcej o:
szkoły ponadgimnazjalne nabór wyniki naboru szkoły średnie powiat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE