Wyniki matur 2013: najwyższa zdawalność w I LO, najlepsze wyniki w II LO

84,88% maturzystów z terenu powiatu radomszczańskiego zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. Najlepszą zdawalnością może pochwalić się I LO, najlepszymi wynikami - II LO.

84,88% maturzystów z terenu powiatu radomszczańskiego zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. Najlepszą zdawalnością może pochwalić się I LO, najlepszymi wynikami - II LO.

W I LO na 176 maturzystów tylko jedna osoba nie zdała matury i jest ona uprawniona do egzaminu poprawkowego. W II LO matury nie zdało 7 osób spośród 191 maturzystów. W III LO do egzaminu dojrzałości przystąpiło 126 osób, maturę zdały 103 osoby (17 może przystąpić do egzaminu poprawkowego). W Technikum przy ZSP 1 spośród 57 zdających pozytywny wynik uzykało 36 osób, 14 jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

 

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych:

- spośród 76 uczniów I Liceum Profilowanego maturę zdało 57 uczniów (15 osób uprawnionych do egzaminu poprawkowego),

- spośród 56 uczniów Technikum Elektryczno-Elektronicznego  maturę zdało 49 osób (6 osób uprawnionych do egzaminu poprawkowego).

 

Maturę zdało także 23 uczniów Technikum Drzewnego i Ochrony Środowiska (z 41 osób ktore przystąpiły do egzaminu), 58 uczniów Techniku przy Zespole Szkół Ekonomicznych (spośrod 77 osób które przystąpiły do egzaminu) oraz 39 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu (spośród 52 osób które przystąpiły do egzaminu).

 

Biorąc pod uwagę średnie wyniki matur, najlepiej spisało się II Liceum Ogólnokształcące. Maturzyści z Baczyńskiego uzyskali bowiem najwyższe średnie z języka polskiego (65,5%), angielskiego (82%) oraz niemieckiego (75,3%). Uczniowie I LO uzyskali natomiast najlepszy wynik z matematyki - 81,6%.

Więcej o:
matury matura szkoła edukacja liceum
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE