Wyniki II Ogólnopolskiego Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin Randori Cup w Radomsku

Wyniki II Ogólnopolskiego Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin Randori Cup w Radomsku

W dniu 29 maja, odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin Randori Cup. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Karate Randori z Radomska, a wzięło w nim udział 280 zawodników z 28 klubów z całej Polski.

Sędzią Głównym zawodów był shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowieckiego Klubu Karate. Turniej został rozegrany w konkurencjach kata, kata synchroniczne i kumite.

Klub Karate Randori reprezentowało 22 zawodników. Ostatecznie na podium stanęło 12 z nich.

W kata, która była mocno obsadzona na pochwałę zasłużyli wszyscy biorący udział w tej konkurencji. Najdalej w drabinkach pucharowych w tej konkurencji z Klubu Randori zaszli : Julia Nita i Julia Adamowicz – ćwierćfinał oraz Karol Gołczyk i Maciej Mierzyński – 4. miejsce.

Konkurencja kata była rozgrywana systemem pucharowym z walkami o trzecie miejsce.

W kata synchronicznym, które rozegrane zostało w systemie na punkty Klub Randori co prawda nie wystawił zawodników, ale w konkurencji wystartowało 10 drużyn 3 osobowych, z których najlepszą okazała się drużyna z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin. Drugie miejsce zajął klub TKS Karate Tarnowskie Góry, a trzecie Sosnowiecki Klub Karate.

W konkurencji kumite klub Randori zdobył 12 pucharów, które zostały w Radomsku, a otrzymali je w swoich kategoriach wagowych i wiekowych kolejno:

Kornelia Piechurowska - złoto
Jakub Bareła - złoto
Igor Szyller - srebro
Zuzanna Pluta - brąz
Emilia Rakowska - brąz
Julia Nita - brąz
Agata Sobieraj - brąz
Julia Adamowicz - brąz
Jakub Kowalczyk - brąz
Karol Gołczyk - brąz
Dominik Olczyk - brąz
Maciej Olejarczyk - brąz

Przybyłe kluby rywalizowały także o miano „Drużyna Turnieju”. Ostatecznie wyłoniono 5 najlepszych drużyn które otrzymały puchary, a byli nimi:

1. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”
2. Sosnowiecki Klub Karate
3.Inowrocławski Klub Kyokushin
4. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku
5. Klub Karate Morawica

Puchar dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju powędrował do Oliwii Trybuś z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin, a puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju odebrał Wincenty Szczesio z Sosnowieckiego Klubu Karate.

- Gratuluje medalistom wywalczonych miejsc - świetne walki oraz pozostałym zawodnikom którym nie udało się stanąć na podium. Wszyscy pokazaliście odwagę, chęć i wolę walki – skomentował występ swoich podopiecznych Sensei Michał Błach.

- Chciałbym podziękować Wicestaroście Powiatu Radomszczańskiego pani Małgorzacie Lewandowskiej oraz dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku panu Markowi Wyciszkiewiczowi za obecność na zawodach i okazane wsparcie w organizacji wydarzenia. Dziękuję również prezydentowi miasta Radomska oraz Staroście Radomszczańskiemu za objęcie naszego turnieju Honorowym Patronatem. Jestem bardzo zadowolony, że nasz klub jest wspierany przez władze miasta i powiatu i może zawsze liczyć na ich pomoc – mówi Sensei Michał Błach.

- Podziękowania kieruję także do  kierownika Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku za gościnę, Drukarni Braci Kamińskich w Radomsku za piękne puchary i dyplomy oraz naszym patronom medialnym: Radomsko24.pl, radomsko.naszemiasto.pl i Telewizja Lokalna Radomsko/Bełchatów – dodał Michał Błach.

Zobacz: II Turniej Randori Cup w Radomsku

- Na koniec kieruję wielkie podziękowania ode mnie i klubowiczów dla wszystkich rodziców i osób które pomagały przed, w trakcie i po turnieju. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Byli nieocenieni a ich praca i pomoc bezcenna – powiedział Michał Błach.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad turniejem.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
randori radomsko klub karate randori karate radomsko turniej karate w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE