Wyniki egzaminu gimnazjalnego są już znane

Kandydatów do szkół średnich czeka kolejny okres niepewności. Równa się on pytaniu "do jakiej szkoły się dostanę?". Uczniowie poznali swoje wyniki z egzaminu gimnazjalnego, który... ››

Kandydatów do szkół średnich czeka kolejny okres niepewności. Równa się on pytaniu "do jakiej szkoły się dostanę?". Uczniowie poznali  swoje wyniki z egzaminu gimnazjalnego, który wypadł słabiej niż w ubiegłym roku.

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna ujawniła szczegółowe informacje na temat osiągnięć uczniów z poszczególnych egzaminów: części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Średni wynik z części humanistycznej wynosi 25,31 punktów na 50 możliwych, z części matematyczno-przyrodniczej - 23,63/50.

 

 

Jak wypadli radomszczańscy gimnazjaliści? Najlepiej poradzili sobie uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5, zdobywając najwyższe wyniki z części humanistycznej (średnio 28,14) oraz z języka niemieckiego. Z kolei Publiczne Gimnazjum nr 7 triumfuje pod względem wyników z egzaminu matematyczno-przyrodniczego (średnio 25,64). Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 mogą pochwalić się najlepszą znajomością języka angielskiego.

 

Kolejny sukces PG nr 5 stanowią najlepsze wyniki indywidualne uczniów: Artura Urbańskiego (91 punktów) i Kingi Ćwiek (89 punktów). Zadowalające wyniki to efekt pracy uczniów i nauczycieli. Warto o tym pamiętać.

 

Radomsko24 trzyma mocno kciuki za przyszłych uczniów szkół średnich i życzy powodzenia w rekrutacji!

Więcej o:
egzamin gimnazjalny szkoła wyniki uczniowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE